Małe mieszkanie. Nowoczesna aranżacja mieszkania w kamienicy

2016-06-10 14:58

Aranżacja małego mieszkania w kamienicy oparta jest na minimum materiałów i kolorów. Dzięki temu wnętrze mieszkania sprawia wrażenie dużo większego. Wyposażenie i materiały wykończeniowe są nowoczesne, jednak cała aranżacja jest stylowa. Zobaczcie jak elegancko urządzić 36-metrowe małe mieszkanie w kamienicy.

Spis treści

  1. Małe mieszkanie w kamienicy: aranżacja
  2. Mieszkanie w kamienicy: strefa prywatna

Mieszkania w kamienicy kojarzą się nam z dużymi, przestronnymi, kilkupokojowymi, często w amfiladzie, wnętrzami. Tymczasem w kamienicach są także małe mieszkania. Tylko dwupokojowe. I właśnie aranżacją i przebudową 36-metrowego mieszkania w kamienicy zajęło się studio SAS Wnętrza z Zielonej Góry. Architekci stanęli przed niełatwym zadaniem. Żeby nowa przestrzeń była wygodna i aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło, należało wyburzyć wszystkie ściany działowe, które dzieliły mieszkanie na mniejsze pomieszczenia. Nowy układ funkcjonalny i spójna  jasna kolorystyka sprawiły, że mieszkanie wydaje się bardziej przestronne niż wynika to z małego metrażu.

Małe mieszkanie w kamienicy: aranżacja

Po przebudowie i wyburzeniu ścian działowych powstała otwarta strefa dzienna z salonem z kuchnią, jadalnią i przedpokojem. W salonie, tak jak w całym mieszkaniu, zastosowano na ścianach i sufitach stylowe gipsowe sztukaterie oraz szczotkowany dębowy parkiet ułożony w jodełkę francuską. Okazuje się, że wszystkie stylizowane elementy w aranżacji mieszkania tworzą doskonałe tło dla nowoczesnego wyposażenia. Narożna szara sofa, miedziane stoliki i szafka pod telewizorem mogłyby z powodzeniem stanowić wyposażenie nowoczesnego apartamentu. Wisienką na torcie w aranżacji salonu w małym mieszkaniu w kamienicy jest designerska lampa w stylu nowoczesnym zwieńczona gipsowa sztukaterią. Okazuje się, że nawet tutaj klasyka z nowoczesnością tworzą udany duet. Nowoczesne fronty szafek kuchennych utrzymane są w jasnej kolorystyce – takiej jak zabudowa w pozostałej części mieszkania. Lustrzane fronty szafek górnych powiększają optycznie wnętrze. Blat kuchenny i ściana nad blatem wyłożone są jasnym spiekiem kwarcowym sprowadzonym z Hiszpanii. Pomiędzy kuchnia i salonem znalazło się także miejsce dla czarnego rozkładanego stołu, do którego dobrano lekkie w formie krzesła.

Czytaj też: minimalistyczny projekt wnętrz mieszkania w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy: strefa prywatna

Sypialnia jest mała, ale dzięki temu przytulna. Pikowane błękitne łóżko, obrazy i poduszki – również w błękitnej tonacji wprowadzają kolor do aranżacji wnętrza. W aranżacji sypialni nie zapomniano także o wygodnych szafach wykonanych zamówienie. Fronty szafy – żeby stopiły się ze ścianą są w kolorze ścian i pozostałych mebli, między innymi szafek kuchennych. Aranżacja łazienki  to kwintesencja stylu nowoczesnego. Czarno-białe wyposażenie i gipsowa sztukateria na ścianach nadają eleganckiego i stylowego sznytu.

Czytaj też: aranżacja łazienki w kamienicy

Nasi Partnerzy polecają