Narożnik do salonu z funkcją spania. Przegląd najciekawszych modeli

2020-09-09 12:58 Materiał sponsorowany Redakcja

W dzisiejszych czasach narożniki do salonu są bardzo często wybierane przez właścicieli mieszkań. Dzięki ich funkcjonalności oraz bardzo wysokiemu komfortowi, jaki oferują, można śmiało stwierdzić, że są zazwyczaj najlepszym wyborem do salonu lub też innego pomieszczenia. Wspólnie z marką ELTAP, producentem polskich mebli przygotowaliśmy krótki przewodnik po najciekawszych modelach narożników z funkcją spania.

Narożniki za dnia pełnią funkcję mebla wypoczynkowego, a w nocy stają się idealnym miejscem do spania dla gospodarzy, jak również i ich gości. Jak więc wybrać idealny narożnik do salonu z funkcją spania? Jaką powierzchnię spania powinien oferować taki mebel oraz na jakie funkcjonalności zwracać uwagę. 

Kształt narożnika do salonu

Podejmując decyzje zakupowe, na samym początku musimy rozważyć kształt, jak również i usytuowanie narożnika z funkcją spania. Do wyboru mamy tradycyjne modele w kształcie litery L lewo stronne i prawostronne oraz w formie litery U. Te ostatnie posiadają dwa szezlongi, które zwiększają powierzchnie spania.

Modele w formie litery L zazwyczaj wykorzystywane są w niewielkich salonach, gdzie nie możemy pozwolić sobie na bardzo duże meble. Można umiejscowić je w rogu salonu lub też na połączeniu salonu z kuchnią. W wielu sklepach mamy możliwość dobrania strony, z której powinien znajdować się szezlong. Jest to niebywałe udogodnienie, ponieważ upatrzony model z łatwością ustawimy z dowolnej strony. Z kolei modele U-kształtne wykorzystywane są do dużych pomieszczeń, gdzie nie ogranicza nas metraż. Oferują one znacznie większą powierzchnię do spania oraz przyjmowania gości.

Narożniki do salonu z funkcją spania
Autor: materiały prasowe ELTAP

Jak prawidłowo dobrać wymiary narożnika do salonu z funkcją spania?

Dokonując zakupu, musimy również znać dokładne wymiary narożnika do salonu. Podstawą są oczywiście długość oraz szerokość mebla. Co więcej, warto także sprawdzić, jaką wielkość ma mebel po rozłożeniu. Niemniej ważna jest także głębokość i wysokość siedziska, jak również wysokość i kont oparcia. Te wymiary należy dostosować do wzrostu domowników. Niskie osoby docenią narożniki o płytkim siedzisku, natomiast wysokie będą się czuły komfortowo na podwyższonych modelach z dużym oparciem i głębokim siedziskiem.

Narożniki do salonu z funkcją spania
Autor: materiały prasowe ELTAP

Narożniki do salonu z pojemnikiem na pościel

Wybierając narożnik do salonu z funkcją spania, chcemy kupić mebel, który będzie funkcjonalny, wygodny oraz taki, który pomoże nam oszczędzić przestrzeń w domu. Z tego względu warto zwrócić uwagę na ilość pojemników na pościel, jakie oferuje nam określony model narożnika. Bardzo często dostępne są wersje z pojedynczym pojemnikiem. Niemniej jednak można natrafić na wersje z dwoma schowkami, do których możemy włożyć nie tylko pościel, ale również koce i poduszki.

Warto również wspomnieć, iż narożnik w salonie pełni funkcję reprezentatywną. Z tego względu możemy natrafić na modele posiadające dodatkowe wbudowane pułki, szufladki czy też ukryte pufy. Wszystko oczywiście dla naszej wygody oraz komfortu.

Narożniki do salonu z funkcją spania
Autor: materiały prasowe ELTAP