Projekt wnętrz loftu dla młodego studenta

2017-06-16 15:31

Projekt wnętrz mieszkania w stylu vintage w starym lofcie powstał w pracowni Lokal Studio. Architekt Magdalena Załoga inspiracji szukała w przemysłowej okolicy, w której zlokalizowany jest budynek. Właściciel – młody, energiczny student – miał skonkretyzowane oczekiwania tylko wobec wyglądu łazienki oraz palety kolorystycznej mieszkania, jak najbardziej naturalnej. Zobaczcie projekt wnętrz nagrodzony w 11. edycji konkursu VASCO Integracja 2017!

Projekt wnętrz loftu dla młodego studenta powstał w pracowni Lokal Studio, należącej do architekt Magdaleny Załogi. Inspiracje czerpała z okolicy, w której usytuowany jest budynek oraz z detali charakterystycznych dla starych fabryk: stalowych konstrukcji. Odkrycie oryginalnego betonowego sufitu sprawiło, że wnętrze nie tylko nabrało stylu, ale i stało się wyższe. Dzieki temu możliwe było wydzielenie sypialni na antresoli. Neutralna kolorystyka, na której zależało właścicielowi, stała się tłem dla wyrazistych czarnych detali.

Salon z kuchnią w kolorach neutralnych

Strefę dzienną loftu stanowi otwarta przestrzeń salonu z kuchnią oraz łazienka. Po zdemontowaniu płyt gipsowo-kartonowych, położonych przez dewelopera pod sufitem, odkryto charakterystyczny dla loftów betonowy sufit. Jednym z założeń projektu wnętrz było poruszanie w ramach kolorów neutralnych. Są tu więc kolory biały, szary i czarny uzupełnione naturalnym drewnem. Szara ściana stała się świetnym tłem dla prostokątnych białych płytek i czarnych szafek kuchennych. Wyspa kuchenna z przedłużonym blatem pełni rolę stołu i miejsca do pracy.  Mocnym akcentem podkreślającym  styl vintage są żebrowe grzejniki w kolorze czarnym. Jasne drewno, z którego wykonano blat kuchenny, ociepla optycznie industrialną aranżację. Również podłoga z szerokich, drewnianych desek sprawia, że aranżacja loftu jest przyjazna i domowa. Jedynym akcentem kolorystycznym, który przemyciła architektka, jest wolnostojąca lodówka w kolorze miętowym. Nowoczesna szara sofa, fotel w stylu chesterfield oraz przeskalowane lustro powiększające optycznie przestrzeń, tworzą strefę wypoczynkową w przestrzeni dziennej.

Czytaj też: Kuchnia w stylu industrialnym otwarta na salon

Sypialnia  na antresoli

Po zdemontowaniu założonych przez dewelopera sufitów, z płyty kartonowo – gipsowej, pojawił się charakterystyczny dla industrialnych przestrzeni betonowy sufit. Wnętrze zyskało nie tylko styl ale i wysokość, dzięki czemu możliwe było zbudowanie antresoli opartej na stalowej konstrukcji.  Powstało idealne miejsce na urządzenie sypialni. Rolę łóżka pełni drewniany podest w szufladami do przechowywania.

Czytaj też: Antresola w mieszkaniu, czyli jak wykorzystać wyjątkową wysokość wnętrza

 

Sypialnia w stylu vintage
Autor: VASCO

Aranżacja łazienki w stylu vintage

Właściciel mieszkania zgłosił się do architekt Magdaleny Załogi z wstępnym pomysłem na urządzenie łazienki. Białe płytki w stylu "metro" i czarne meble świetnie zarysowują styl vintage. Industrialny charakter podkreślają czarne fugi, baterie, przyciski, haczyki oraz żeberkowy, pokryty warstwą matowego lakieru grzejnik.

Łazienka w stylu vintage
Autor: VASCO
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021