Projekt domu z sauną i kominkiem – przytulne wnętrze z nutą industrialną

2017-12-13 16:39

Dom jednorodzinny na obrzeżach Bielska-Białej przeszedł gruntowną metamorfozę. W parze z przebudową idzie klimatyczny wystrój, w którym elementy industrialne przeplatają się z przytulnymi akcentami. Na plus: domowa sauna, kominek i mnóstwo pięknej cegły.

Spis treści

  1. Przebudowa domu jednorodzinnego u podnóża Beskidów
  2. Pomysł na wnętrza – założenia przebudowy
  3. Otwarta przestrzeń i inspiracje industrialne

Jaki jest najlepszy sposób na obserwowanie zimy w ogrodzie? Może w gorących oparach pieca saunowego we własnym domowym spa? Tak można spędzać czas w domu u podnóża Beskidów. Za projekt wnętrza odpowiada pracownia ZUP-A (Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych).

Przebudowa domu jednorodzinnego u podnóża Beskidów

Projekt obejmuję przebudowę i aranżację wnętrz domu jednorodzinnego, zlokalizowanego na obrzeżach Bielska-Białej, u podnóża Beskidów. Choć znajduje się on w zwartej zabudowie szeregowej, z okien roztaczają się wspaniałe widoki na malowniczą okolicę. Jest to budynek o trzech kondygnacjach z wbudowanym garażem. Przebudowa zakłada podział na strefy funkcjonalne związane z mieszkaniem, relaksem i pomieszczeniami sypialnianymi.

..  Wnętrza domów – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Pomysł na wnętrza – założenia przebudowy

Głównym założeniem była zmiana układu parteru i wydzielenie za garażem nowej strefy wypoczynkowej, w której zaprojektowano saunę oraz znajdujący się przy niej płytki zbiornik wody (przeznaczony do relaksu po zażyciu kąpieli w saunie). Na piętrze, w centralnej części, zlokalizowano kuchnię otwartą na salon z kominkiem oraz jadalnię w przeszklonej loggii. Również na piętrze znajduje się główna sypialnia z prywatną łazienką, natomiast na drugiej kondygnacji zaprojektowano pozostałe sypialnie lub pokoje dla gości.

..  Styl industrialny – zobacz ZDJĘCIA wnętrz! >>>

Otwarta przestrzeń i inspiracje industrialne

Wnętrza domu urzekają efektem otwartej, dużej przestrzeni. Uzyskano to m.in. dzięki odpowiedniemu operowaniu kolorami, a także efektownym przeszkleniom z widokami na ogród. Głównymi materiałami użytymi we wnętrzu są patynowana czarna blacha oraz naturalna cegła. Stonowanym tłem dla tych materiałów jest jasna kolorystyka posadzki oraz ścian. Inspiracje stylem industrialnym są na tyle umiarkowane, że udało się stworzyć klimat przytulnego, rodzinnego domu, w którym można przyjemnie spędzać czas przez cały rok.