Nowoczesność i minimalizm we wnętrzach zabytkowej kamienicy w Krakowie. Nagroda!

2017-06-21 12:54

Modne elementy: biała cegła na ścianie, czarny parkiet, płytki w kształcie plastra miodu i minimalistyczne oświetlenie świetnie wyglądają w aranżacji wnętrz przychodni lekarskiej, umiejscowionej w zabytkowej kamienicy w Krakowie. Zobaczcie, jak przy wzajemnym szacunku łączyć nowoczesność z historycznym kontekstem.

Projekt wnętrz obejmuje zespół gabinetów lekarskich zlokalizowanych w zabytkowej kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Kontrastowa, czarno – biała kolorystyka z nielicznymi błękitnymi dodatkami świetnie wpisuje się w przeznaczenie wnętrz i podkreśla starą tkankę kamienicy. Odkryta i pomalowana na biało cegła, w połączeniu z czarnym parkietem ułożonym w jodełkę przypomina wnętrza loftów na nowojorskim Soho. Projekt wnętrz stworzony przez duet architektów Małgorzatę Domin - Mikę  i Pawła Mikę z pracowni Dominarchitektura dostał nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracja!

Czysty kontrast czerni i bieli z kroplą błękitu

Wysokie wnętrza starej kamienicy, cegła na ścianie pomalowana na biało, a parkiet na czarno, tworzą graficzną, minimalistyczną bazę dla aranżacji wnętrza. Czarne, proste linie balustrad, szklana ściana klatki schodowej ujęta w ramy oraz kontuar recepcji przypominają obrazy Pieta Mondriana.

Czytaj też: Aranżacja kawalerki w kamienicy z kolorem niebieskim

Aranżacja recepcji przychodni lekarskiej w kamienicy
Autor: VASCO

Stylowe, dekoracyjne detale – wysokie listwy przypodłogowe, boazerie ścienne, drzwi z ozdobnymi przeszkleniami tworzą klasyczną bazę na tle, której świetnie wyglądają nowoczesne meble oraz specjalistyczne wyposażenie gabinetów okulistycznych i kardiologicznych. Miejsce i rodzaj urządzeń technicznych, na przykład grzejników warunkowała zabytkowa tkanka budynku – na przykład w poczekalni i w korytarzu istniejące wnęki stanowiły naturalne miejsca ulokowania grzejników. Na uwagę zasługuje także minimalistyczne oświetlenie, oczywiście w kolorze czarnym. W gabinetach lekarskich i w łazienkach pojawiły się także płytki w modnym, heksagonalnym kształcie.