Aranżacja kawalerki w kamienicy z kolorem niebieskim i miastem w tle!

2016-07-22 10:58 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja kawalerki nigdy nie jest prosta. Jednak nawet urządzając kawalerkę niskobudżetowo można łatwo podnieść jej walory. Zorganizowanie miejsca do przechowywania i dodanie koloru potrafią naprawdę zdziałać cuda!

Właścicielka kupując kawalerkę (34m²) na parterze łódzkiej kamienicy, miała mieszane uczucia. Jednak położenie w centrum miasta, trzy piękne okna oraz atrakcyjna cena miały decydujące znaczenie i finalnie okazały się całkiem słusznymi zaletami. Urządzając kawalerkę niewielkim kosztem, właścicielka wraz z architektami, dzięki kilku nietuzinkowym elementom zdecydowanie podnieśli jej walory. W mieszkaniu oprócz charakterystycznego szarego sufitu i turkusowej ściany uwagę zwraca obraz Marzeny Borowiec w salonie i oryginalna tapeta w sypialni. W strefie dziennej sufit został optycznie obniżony: pomalowany na szaro i obramowany gzymsem. Taki zabieg poprawił proporcje salonu, a przy okazji dodał mu elegancji. Turkusowa ściana to główny akcent kolorystyczny w monochromatycznym mieszkaniu.

Aranżacja kawalerki z wydzieloną mini sypialnią

Aranżacja kawalerki nie była prostą sprawą. Właścicielce zależało bowiem na zachowaniu przestrzeni, z jednoczesnym wydzieleniem miejsca na sypialnię. Powierzyła wiec zadanie pracowni architektonicznej HOKUM. Początkowe propozycje zbudowania antresoli odpadły, ponieważ właścicielka nie chciała codziennie wspinać się po drabinie. Stąd pomysł wydzielenia wąskiej sypialni z części dziennej - zmieściło się w niej biurko i szafa wnękowa. W ścianie zrobili duży otwór drzwiowy i zamontowali dwuskrzydłowe przesuwne drzwi. Można je w razie potrzeby zamknąć, ale na co dzień pokój łączy się z salonem i pozwala zachować wrażenie przestronności. Dzięki temu w salonie znalazło się także miejsce na wygodny stół – nogi do niego zrobił ojciec właścicielki kawalerki i rozkładana kanapę – często nocują goście. Rozsuwane drzwi pozwalają optycznie (i nie tylko) łączyć przestrzeń lub ja dzielić. Mimo, że sypialnia jest niewiele większa od ramy łóżka jest zupełnie wyjątkowa. Zdobi ja oryginalna tapeta z widokiem miasta.

Czytaj też: sypialnia z tapetą w stylu marynistycznym

Kawalerka: miejsce do przechowywania i kuchnia na wymiar

Zachowanie porządku w małym mieszkaniu, tym bardziej w kawalerce, jest niezwykle trudne bez odpowiedniej liczby schowków. Ale wnękowa garderoba w sypialni, szafa w przedpokoju, długa zabudowa kuchenna i pawlacz bez trudu mieszczą wszystko, co trzeba. Drabina umieszczona na stałe, jednak pojawiła się w mieszkaniu. Na szczęście prowadzi tylko do schowka zbudowanego nad łazienką. Mieszkanie urządzane było niskobudżetowo, ale kuchnia wykonana została na zamówienie. Zabudowa meblowa jest nietypowa – niska, żeby nie przytłaczała wnętrza, ale długa (sięga aż do ściany wejściowej). Dzięki zaplanowaniu białej kuchni do tego konkretnego wnętrza miejsce wykorzystane jest optymalnie.
Czytaj też: monochromatyczna aranżacja małego mieszkania

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021