Balustrady schodowe ZDJĘCIA i porady: 13 inspiracji na balustrady we wnętrzu

2017-06-29 18:32

Balustrada schodowa to ważny element dekoracyjny, szczególnie jeśli schody są w salonie. W galerii zdjęć znajdziesz 13 inspiracji na balustrady we wnętrzu. Są to balustrady schodowe zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Dowiedz się też, jak je dobierać do stylu i charakteru wnętrza.

Spis treści

  1. Balustrady schodowe: galeria inspiracji
  2. Balustrady schodowe: od czego zacząć?
  3. Balustrady schodowe drewniane
  4. Nowoczesne balustrady schodowe metalowe, stalowe, szklane
  5. Wszystko o balustradach: poradnik WIDEO
  6. Nowoczesne wnętrza: GALERIA ZDJĘĆ

Balustrady schodów we wnętrzu mogą być lekkie i o finezyjnych kształtach bądź solidne i ciężkie, a także przezroczyste i niewidoczne we wnętrzu, dlatego wybierając balustradę, trzeba ją dopasować do schodóworaz całego wystroju wnętrza. Blaustrady schodowe w salonie to ważny element aranżacyjny.

Balustrady schodowe: galeria inspiracji

W galerii prezentujemy zdjęcia z prawdziwych wnętrz, na których widoczne są balustrady schodowe. Wybraliśmy inspiracje zarówno pasujące do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Sprawdźcie, jak dobrać balustradę do stylu wnętrza. Wybór rodzajów, kształtów i materiałów, z których mogą być wykonane balustrady, jest bardzo duży.

Balustrady schodowe: od czego zacząć?

Obecnie balustrada schodowa przestrzała być postrzegana w aranżacji salonu jedynie jako uzupełnienie schodów. Jest ważnym elementem wyposażenia, mającym wpływ na wystrój wnętrza. Wybór balustrady wewnętrznej zależy od naszego gustu, rodzaju schodów, budżetu. Modne są lekkie, ażurowe, nowoczesne balustrady schodowe, np. metalowe, bardzo modne też jest szkło w roli balustrady. Schody drewniane najczęściej mają balustrady z drewna, które dodają przytulności. Gdy schody są wyeksponowane w salonie, balustrada mocno oddziałuje na całe wnętrze. Balustrada musi być dopasowana do elementów schodów: stopni, podstopni, ale także powinna współgrać ze ścianami, meblami czy tak drobnymi elementami wyposażenia, jak na przykład klamki czy okucia mebli.

Zobacz też: Schody w salonie pasujące do wystroju - porady >>>

Balustrady schodowe drewniane

Balustrady drewniane czarują klasycznym szykiem i świetnie ocieplają wnętrze. Można je dopasować do każdego kształtu schodów, wykorzystując różne techniki: elementy drewnianej balustrady mogą być toczone, frezowane, rzeźbione czy najdroższe gięte. Drewnianą balustradą zazwyczaj wykańcza się drewniane schody: stanowi z nimi całość, zwłaszcza gdy jest wykonana z takiego samego gatunku drewna co schody. Duże możliwości aranżacyjne we wnętrzu daje użycie na balustradę drewna giętego. Taką balustradą można wykończyć schody o nietypowych kształtach, z wieloma zakrętami i załamaniami.

Nowoczesne balustrady schodowe metalowe, stalowe, szklane

Balustrady metalowe mogą być tradycyjne i nowoczesne, coraz chętniej stosowane są we wnętrzach domów. Balustrady z metalu będą pasowały do stopni schodów obłożonych drewnem, ale też kamieniem czy płytkami ceramicznymi. Balustrady z kolorowych metali wykonane ze spiralnych rur czy jako lite odlewy o tradycyjnych lub niepowtarzalnych wzorach mogą być prawdziwym rękodziełem artystycznym.

Zobacz też: Styl nowoczesny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Modne są balustrady ze stali kwasoodpornej, tak dobrze znane z biur i nowoczesnych wnętrz mieszkalnych, również silnie oddziałują na charakter aranżacji wnętrz. Takie balustrady pasują do nowoczesnego wystroju wnętrza. Natomiast balustrady z kutej stali to rozwiązanie dla tych, którzy lubią lekkie metalowe formy, ale bliżsi są tradycyjnej estetyce. Zazwyczaj takie balustrady maluje się je na czarno, kolor stalowy, różne odcienie brązu. Dla wielbicieli stylu high-tech producenci proponują balustrady z metalowej siatki i perforowanej blachy.

Balustrady ze stalowych linek i szkła są lekkie i przestrzenne. Natomiast gładkie i oszczędne w formie balustrady schodów ze szkła wpisują się w estetykę współczesnych aranżacji wnętrz.

Wszystko o balustradach: poradnik WIDEO

Balustrady schodowe drewniane czy metalowe? Jak dopasować balustradę do stylu wnętrza? Dowiesz się z naszego poradnika wideo.

Nowoczesne wnętrza: GALERIA ZDJĘĆ

Badania wskazują, że Polacy najbardziej cenią styl nowoczesny. A dlaczego? Najlepszą odpowiedzią będą zdjęcia ciekawych projektów.

Schody żelbetowe - jak powstają i jakie mają zalety?
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE