Nowoczesne mieszkanie z geometryczną zabudową: biel i szarość z kroplą granatu

2017-02-23 15:01

Nowoczesne mieszkanie na Zielonym Żoliborzu, 74 metry, pierwsze piętro – tego szukali właściciele. Na zakup mieszkania zdecydowali się jeszcze na etapie „dziury w ziemi”. Wszystko szło zgodnie z planem. Jesienią odebrali klucze, Wigilię mieli spędzić już u siebie. Ale remont się opóźnił… Do wymarzonego lokum wprowadzili się z lekkim poślizgiem – za to w same walentynki! W aranżacji króluje geometryczna zabudowa, a kolorystycznie biel oraz szarość.

Spis treści

  1. Wymarzone mieszkanie na warszawskim Żoliborzu
  2. Kropla granatu w salonie
  3. Przestrzeń wspólna: salon z jadalnią
  4. Kuchnia otwarta na salon
  5. Sypialnia z miejscem do pracy
  6. Nowoczesna łazienka
  7. Nowoczesne mieszkania - inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ

Za co lubią swoje mieszkanie najbardziej? Jak twierdzi właścicielka, trudno się zdecydować. Okolica jest świetna, lokum urządzone zgodnie z gustem, ma funkcjonalny rozkład i dużo miejsca do przechowywania. Same plusy!

Wymarzone mieszkanie na warszawskim Żoliborzu

Właściciele mieszkali na Żoliborzu już wcześniej, w wynajmowanym mieszkanku niedaleko placu Wilsona. Potem przeprowadzili się na Służew, ale ten epizod tylko utwierdził ich w przekonaniu, że chcą wrócić na Żoliborz i własne M kupić właśnie tu. Od początku byli zdecydowani na skorzystanie z usług architekta. Marzyli o przestrzeni w stylu skandynawskim, z dużą liczbą szaf i schowków, aby łatwo było utrzymać porządek. – Chcieliśmy skoncentrować się na neutralnej bazie (bieli, szarościach, ciepłym drewnie) i żywych dodatkach w kolorach niebieskim i zielonym – wyjaśnia projektantka, Agnieszka Cichecka z pracowni Devangari Design. – Najważniejszym zadaniem było stworzenie przytulnej, jasnej i spójnej wizualnie przestrzeni – dodaje. Wspólnymi siłami udało się pogodzić potrzeby właścicieli z możliwościami mieszkania. Obyło się bez większej przebudowy. Łazienkę powiększono kosztem salonu. Z sypialni wydzielono część przestrzeni, przeznaczono ją na szafę w holu. Przez dwa lata mieszkali tu we dwoje, ale wkrótce to się zmieni. Czas wykończyć trzeci pokój – dla maleństwa.

Nie przegap: Styl skandynawski - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Kropla granatu w salonie

Właścicielka zasugerowała, że chciałaby mieć regał na całą ścianę, więc Agnieszka go zaprojektowała. Ma głębokość 40 cm, znajdują się w nim liczne zamknięte schowki. Niebieski fotel to ulubiona „miejscówka” właściciela. Nad kanapą kolekcja plakatów. Przedstawiają miasta odwiedzone wspólnie przez właścicieli.

Przestrzeń wspólna: salon z jadalnią

Ścianka za telewizorem wyłożona jest dekoracyjnym trójwymiarowym kamieniem. Od strony kuchni pomalowano ją farbą tablicową i dostawiono szafkę, która jest dodatkowym blatem roboczym. Strefę kuchni wyznacza posadzka. Kącik jadalniany dopełnia komoda, która sprawdza się w roli kredensu. Właścicielka przechowuje tam m.in. porcelanę i obrusy.

Nowoczesna kuchnia
Autor: Marcin Grabowiecki Biała kuchnia z pomysłem!

Kuchnia otwarta na salon

Właścicielka od początku chciała mieć kuchnię połączoną z salonem, bo pozwala na gotowanie i jednoczesne uczestniczenie w życiu domowym. Nie da się jednak ukryć, że takie rozwiązanie wymaga większej dyscypliny w utrzymywaniu porządku. Biała zabudowa sięga sufitu i była robiona na wymiar. Między szafkami zamiast tradycyjnych płytek położono białe szkło lacobel. Uwagę zwracają wąski drewniany regał na wina i oryginalny uchwyt na kapsułki w kuchni (nad blatem przy górnej szafce).

Zobacz też: Kuchnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Sypialnia z miejscem do pracy

Sypialnia została zaprojektowana w taki sposób, aby w przyszłości była możliwość podziału przestrzeni na dwie strefy: relaksu i pracy, np. poprzez powieszenie zasłony bądź montaż szklanej przyciemnianej ściany. Na ścianie za łóżkiem znajdują się panele imitujące drewno – ocieplają i wyciszają wnętrze.

Nowoczesna łazienka

Właściciele chcieli mieć i wannę, i prysznic, ale w łazience nie było aż tyle miejsca. Powiększono ją więc kosztem salonu i wszystko się zmieściło. Jasna kolorystyka ścian, duże natynkowe lustro oraz dekoracyjne oświetlenie dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń. W pierwotnym projekcie mieszkania była również druga łazienka, którą zaadaptowano na pomieszczenie gospodarcze z pralką (ale już bez burzenia ścian i budowlanych przeróbek).

W łazience udało się zmieścić również podwójną umywalkę, na której szczególnie zależało właścicielom. Jej blat, sięgający od ściany do ściany, pełni funkcję eleganckiej półki nad wanną. Błękitne dodatki ożywiają nieco ascetyczne wnętrze, ładnie kontrastując z bielą ceramiki i drewnem szafki.

Nowoczesne mieszkania - inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ

Poznaj styl nowoczesny w aranżacjach wnętrz. Nowoczesne mieszkania mogą być zarówno minimalistyczne, jak i bardzo przytulne.

Nasi Partnerzy polecają