IKEA aranżacje - meble do małego mieszkania. 19m2 z pomysłem!

2015-05-12 15:06 Redakcja

Małe mieszkanie (19 m2) urządzono tylko meblami IKEA. Aranżacja małego mieszkania była prawdziwym wyzwaniem: mały budżet i małe wnętrza. 90% mebli w tym mieszkaniu jest z IKEA. Zobaczcie jak pracownia PL.architekci poradziła sobie z tym zadaniem i stworzyła świetne wnętrza. Dla nas rewelacja!

Małe mieszkanie (19 m2) zostało urządzone w 90-procentach meblami IKEA. Powstał świetny projekt wnętrza małego mieszkania. PL.architekci zostali poproszeni o zaprojektowanie wnętrza na wynajem małej kawalerki na jednym z poznańskich poddaszy, położonych w samym centrum miasta. Mimo anonimowego odbiorcy, bardzo małego metrażu mieszkania oraz niskiego budżetu na jego urządzenie w projekcie wnętrz architekci postawili na stworzenie bardzo komfortowego małego mieszkania! Oglądając zdjęcia małego mieszkania można się zainspirować i pewne rozwiązania przenieść do siebie, bo meble, czy elementy zabudowy kupicie bez trudu w IKEA. Aranżacja ta to rewelacyjny projekt wnętrza małego mieszkania.

IKEA: aranżacje małego mieszkania

Głównym pomysłem na wykorzystanie mebli IKEA do małego mieszkania było zamknięcie wszystkich elementów, mogących zagracić przestrzeń, w szafie IKEA. A więc w szafie za białymi frontami zabudowy z IKEA schowano wszystkie sprzęty kuchenne. Część kuchenna z blatem roboczym mieści się za rozsuwanymi drzwiami. Dzięki temu kuchnia, gdy nie jest użytkowana, nie przytłacza. Projektując wnętrza małego mieszkania postawiono na dobre wykorzystanie przestrzeni i ergonomiczne rozplanowanie wnętrza. Tutaj wszystko ma swoje miejsce: każda wnęka czy szczelina została wykorzystana na jakiś schowek – nawet na miotłę i deskę do prasowania IKEA. Pod sufitem znajdują się pojemne szafy na walizki czy rzeczy rzadziej używane. Łącznie wszystkie szafy w mieszkaniu mają prawie 12 m3 pojemności!

Sprawdź też:

Dobrze urządzone wnętrze 36 m²

Świetny pomysł na małe mieszkanie!

Wnętrza mieszkania o pow. 40 m2

Meble do małego mieszkania

Niemal 90% meblli do małego mieszkania pochodzi z IKEA (co w przypadku wynajmu i zniszczeń ułatwia wymianę mebli). Niektóre elementy kupione w IKEA, zostały tylko zmodyfikowane przez zaprzyjaźnionego stolarza. Aby ułatwić orientację, co kryją kolejne elementy na fronty naklejono żółte piktogramy. W ten prosty i tani sposób dodano żartobliwego wystroju całej aranzacji małego mieszkania oraz nadano indywidualnego charakteru masowym meblom IKEA! Ściana z drzwiami wejściowymi w całości została oklejona lustrem, dzięki czemu niemal został podwojony metraż małego mieszkania. Także w małej łazience zabudowa nad umywalką w całości wykonana jest z frontów z lustrami z IKEA, za którymi są półki na kosmetyki. W aranżacji wnętrza małego mieszkania dominuje kolor biały oraz deska sosnowa, która pokrywa też część  ściany z wysoką zabudową. Dzięki temu duży element meblarski z IKEA nie przytłacza i odbiera się go jako elementu wolno stojącego.

Kontakt z pracownią:

PL.architekci sp. z o.o.
ul. Długosza 13/12
60-559 Poznań
tel. +48 61 223 71 39
biuro@plarchitekci.pl
www.plarchitekci.pl
www.facebook.com/plarchitekci

Małe mieszkanie IKEA
Autor: archiwum Pokój dzienny i połączona z nim jadalnia zajmują w zasadzie całą wolną przestrzeń małego mieszkania. Zabudowa w kąciku wypoczynkowym jest wysoka, sięga do samego sufitu. Na samej górze są zamykane drzwiczkami szafki z IKEA, które przewidziano do przechowywania walizek i innych rzadko używanych sprzętów. Białe drzwi Porta (po lewej stronie, za kanapą) zyskały nadstawkę wykonaną przez stolarza, która podkreśla wysokość wnętrza i współgra z zabudową sięgającą do sufitu. Fot. Monika Kuszyńska

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021