Małe mieszkanie: dobrze urządzone wnętrze 36 m²

2016-08-01 10:40

Małe mieszkanie w Gdańsku zostało urządzone tak, by zapewnić jego mieszkańcom jak najwięcej przestrzeni do życia i miejsca do przechowywania. Motywem przewodnim całej aranżacji jest filc, który pojawia się tu nie tylko pod postacią dodatków, ale również jako główna dekoracja ściany. Zobacz projekt wnętrza z motywem filcu autorstwa pracowni Raca Architekci!

Spis treści

  1. Małe mieszkanie: jak urządzić?
  2. Małe mieszkanie: filc w roli głównej
  3. Jak urządzić małe mieszkanie - GALERIE ZDJĘĆ

Projekt wnętrza małego mieszkania w Gdańsku był dla projektantów z pracowni Raca nie lada wyzwaniem. Głównym założeniem projektowym było zaaranżowanie niewielkiej kawalerki, zapewniając właścicielom możliwie najwięcej przestrzeni do życia i miejsca do przechowywania. 36-metrowe mieszkanie zostało urządzone nie tylko funkcjonalnie, ale także z pomysłem.

Zobacz: KAWALERKA: 10 pomysłów jak urządzić MAŁE MIESZKANIE >>>

Małe mieszkanie: jak urządzić?

Choć przestrzeń mieszkania jest niewielka, projektantom udało się rozwiązać ją tak, by zawarte w niej były wszystkie niezbędne funkcje. Mieszkanie zostało podzielone na strefy. We wnętrzu swoje miejsce znalazła strefa wypoczynku, strefa kuchenna, strefa jadalniana (mogąca jednocześnie służyć jako miejsce do pracy) oraz pojemna zabudowa do przechowywania. Aneks kuchenny został otwarty na część dzienną. Dzięki temu przestrzeń małego mieszkania wydaje się być większa i jednocześnie do małej kuchni wpada światło dzienne z salonu. Całe wnętrze kawalerki utrzymane jest w chłodnej tonacji – odcienie szarości zostały uzupełnione zielonymi akcentami ożywiającymi wnętrze.Przeczytaj też: Pokój dzienny: jak wydzielić strefy w otwartej przestrzeni salonu? >>>

Małe mieszkanie: filc w roli głównej

Motywem przewodnim projektu wnętrza kawalerki jest filc, który występuje w obiciu rozkładanej sofy, w dodatkach i wreszcie jako główna atrakcja tego wnętrza – dekoracja ściany nad sofą. Filcowa dekoracja podzielona jest na trójkątne pola, które w zależności od padania światła układają się w inny wzór. Filcowe dekoracje dodały wnętrzu przytulności i jednocześnie sprawiły, że aranżacja nabrała wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie na ścianie za kanapą – drewnianej lamperi.

Autor projektu: www.raca-architekci.pl

Nie przegap: Nowoczesna kawalerka. Jak urządzić małe mieszkanie >>>

Jak urządzić małe mieszkanie - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz inspirujące zdjęcia, dzięki którym bez problemu urządzisz swoje małe mieszkanie. Przekonaj się, że to nie jest takie trudne, jak może się wydawać!

Polecamy: Kawalerka na topie, czyli małe mieszkanie na medal >>>

10 pięknych aranżacji salonu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE