Świetny pomysł na małe mieszkanie: nowoczesne wnętrze z industrialnymi dodatkami

2016-03-15 17:13

W nowoczesnym, małym mieszkaniu połączono naturalne materiały i industrialne dodatki. Zestawienie bieli i czerni z jasnym drewnem i białą cegłą oraz modnymi żarówkami na kablach. Zobacz wyjątkowe mieszkanie z motywem mandali w roli głównej - autorstwa pracowni Raca Architekci.

Spis treści

  1. Małe mieszkanie: niestandardowe rozwiązania
  2. Małe mieszkanie: mandala w roli głównej
  3. Zobacz też: aranżacje nowoczesnego salonu >>>
  4. Inne projekty małych mieszkań: galerie zdjęć

Małe mieszkanie znajduje się w nowowybudowanym budynku wielorodzinnym na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Głównym założeniem projektu było stworzenie wnętrza o nowoczesnym, surowym i lekko industrialnym klimacie przy bardzo ograniczonym budżecie.

Małe mieszkanie: niestandardowe rozwiązania

Ograniczony budżet zmusił projektantów do poszukiwania niestandardowych rozwiązań w aranżacji małego mieszkania, co stało się atutem tego wnętrza. Początkowo mieszkanie pełniło funkcję kawalerki. Wydzielono niezależną sypialnię, zaś kuchnia została usytuowana w głębi strefy dziennej. Pozwoliło to na wstawienie dużego wielofunkcyjnego stołu.

Oprócz jego podstawowej funkcji, może stać się także biurkiem do pracy oraz poprzez możliwość podnoszenia blatu - blatem kuchennym. Łazienka jest minimalistyczna i utrzymana w chłodnej tonacji. Całość ociepla drewniany blat i stołek w kolorze naturalnego drewna. Aby uczynić to wnętrze wyjątkowym projektanci wykorzystali efekt odbicia w lustrze. Stworzyli tez grafikę, która dopiero w sąsiedztwie lustra nabiera pełnego sensu.

Małe mieszkanie: mandala w roli głównej

Kolorystyka małego mieszkania jest chłodna - dominują odcienie szarości - od jasnego po czerń. Surowość odkrytej cegły na ścianie oraz industrialne oświetlenie nadają wnętrzu loftowego wyrazu. Kable poprowadzone po suficie oraz żarówki z kolorowymi oplotami dodają charakteru całej aranżacji małego mieszkania.

Zobacz też: aranżacje nowoczesnego salonu >>>

Surowość materiałów została jednak złagodzona subtelnymi mandalami, które stały się motywem przewodnim całego mieszkania. Najciekawsza z nich - sowa - zamieszkała w salonie i gra w nim główną rolę. Jest to wielkoformatowy nadruk na płycie PCV. Zabieg ten pozwolił na rozbicie czerni ściany - białym zdobieniem i zminimalizował jej oddziaływanie na wnętrze. Mimo chłodnej kolorystyki, projektantom udało się stworzyć przytulne wnętrze w małym mieszkaniu.

Inne projekty małych mieszkań: galerie zdjęć

Nasi Partnerzy polecają