Jak urządzić małe mieszkanie w bloku? Aranżacja małego mieszkania

2013-11-08 16:15

Jak urządzić małe mieszkanie w bloku, aby było wygodne i nowoczesne? W aranżacji małego mieszkania stawiamy na łączenie salonu z kuchnią i wybieramy jasne kolory wnętrz. Warto też zdecydować się na meble na wysoki połysk, co również optycznie powiększa salon z kuchnią. W małym mieszkaniu liczą się także rozmiary mebli, dlatego większość warto zrobić na wymiar. Dzięki temu powstanie nowoczesne i wygodne małe mieszkanie. Prezentujemy super pomysł na małe mieszkanie w bloku.

Spis treści

  1. Jak urządzić male mieszkanie w bloku: wybieramy meble i kolory wnętrz
  2. Aranżacja małych mieszkań: kuchnia

Jak urządzić małe mieszkanie, by było wygodne dla 3-osobowej rodziny? Ważny jest wybór kolorów ścian i mebli. Aranżacja małego mieszkanie z przewagą jasnych tonacji (ścian, podłogi, mebli), będzie sprawiało wrażenie przestronnego.

Jak urządzić male mieszkanie w bloku: wybieramy meble i kolory wnętrz

Salon z kuchnią mają białe meble na wysoki połysk. Lśniące fronty mebli w salonie (robione na zamówienie według pomysłu architektki wnętrz) nawiązują do zabudowy kuchennej i podobnie jak ona otwierają się na klik. Właściciele obawiali się, że takie meble będą trudne do utrzymania w czystości. Na szczęście okazało się, że do uzyskania „wysokiego połysku” wystarczy lekko wilgotna ściereczka z mikrofibry. W małym mieszkaniu liczą się rozmiary mebli. Kanapa nie jest głęboka, bo chodziło o zachowanie maksymalnie dużej odległości między nią a zabudową ze sprzętem RTV (była robiona na zamówienie, dzięki czemu jest płytsza niż te dostępne w sklepach). Aranżację salonu ożywiają barwne dodatki. Kolorowy motyw przewodni wnętrz jest dyskretny - to odcień limonki. Choć na otwartej przestrzeni zestawiono kilka różnych rodzajów oświetlenia, całość wygląda spójnie. W oknach w salonie nie ma firan. Właściciele zrezygnowali z nich na rzecz rolet. Twierdzą, że dzięki temu małe mieszkanie wygląda przestronniej i nowocześniej. Z salonu przechodzi się do sypialni.

Zobacz też: Małe pokoje w bloku:

Jak pomalować pokój, aby go powiększyć optycznie?

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Aranżacja małych mieszkań: kuchnia

W lśniących frontach szafek kuchennych światło odbija się jak w lustrzanych taflach. Dzięki temu małe mieszkanie łapie oddech. Ściana nad blatem zmienia kolor w zależności od oświetlenia - w sztucznym świetle nabiera pięknego cytrynowego odcienia. Podłoga z płytek to idealne rozwiązanie do kuchni, którą wygospodarowano w przedpokoju. Oglądając projekt aranżacji wnętrz, właściciele trochę obawiali się przechodniej kuchni. Okazało się, że niepotrzebnie. Dzięki takiemu umiejscowieniu kuchni w małym mieszkaniu znalazło się miejsce nie tylko sypialnię, ale i sporą szafę, a nawet garderobę.

ZDJĘCIA WNĘTRZ - zobacz galerie wnętrz

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE