Jak urządzić małe mieszkanie w bloku? Aranżacja małego mieszkania

2013-11-08 16:15

Jak urządzić małe mieszkanie w bloku, aby było wygodne i nowoczesne? W aranżacji małego mieszkania stawiamy na łączenie salonu z kuchnią i wybieramy jasne kolory wnętrz. Warto też zdecydować się na meble na wysoki połysk, co również optycznie powiększa salon z kuchnią. W małym mieszkaniu liczą się także rozmiary mebli, dlatego większość warto zrobić na wymiar. Dzięki temu powstanie nowoczesne i wygodne małe mieszkanie. Prezentujemy super pomysł na małe mieszkanie w bloku.

Jak urządzić małe mieszkanie, by było wygodne dla 3-osobowej rodziny? Ważny jest wybór kolorów ścian i mebli. Aranżacja małego mieszkanie z przewagą jasnych tonacji (ścian, podłogi, mebli), będzie sprawiało wrażenie przestronnego.

Jak urządzić male mieszkanie w bloku: wybieramy meble i kolory wnętrz

Salon z kuchnią mają białe meble na wysoki połysk. Lśniące fronty mebli w salonie (robione na zamówienie według pomysłu architektki wnętrz) nawiązują do zabudowy kuchennej i podobnie jak ona otwierają się na klik. Właściciele obawiali się, że takie meble będą trudne do utrzymania w czystości. Na szczęście okazało się, że do uzyskania „wysokiego połysku” wystarczy lekko wilgotna ściereczka z mikrofibry. W małym mieszkaniu liczą się rozmiary mebli. Kanapa nie jest głęboka, bo chodziło o zachowanie maksymalnie dużej odległości między nią a zabudową ze sprzętem RTV (była robiona na zamówienie, dzięki czemu jest płytsza niż te dostępne w sklepach). Aranżację salonu ożywiają barwne dodatki. Kolorowy motyw przewodni wnętrz jest dyskretny - to odcień limonki. Choć na otwartej przestrzeni zestawiono kilka różnych rodzajów oświetlenia, całość wygląda spójnie. W oknach w salonie nie ma firan. Właściciele zrezygnowali z nich na rzecz rolet. Twierdzą, że dzięki temu małe mieszkanie wygląda przestronniej i nowocześniej. Z salonu przechodzi się do sypialni.

Zobacz też: Małe pokoje w bloku:

Jak pomalować pokój, aby go powiększyć optycznie?

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Aranżacja małych mieszkań: kuchnia

W lśniących frontach szafek kuchennych światło odbija się jak w lustrzanych taflach. Dzięki temu małe mieszkanie łapie oddech. Ściana nad blatem zmienia kolor w zależności od oświetlenia - w sztucznym świetle nabiera pięknego cytrynowego odcienia. Podłoga z płytek to idealne rozwiązanie do kuchni, którą wygospodarowano w przedpokoju. Oglądając projekt aranżacji wnętrz, właściciele trochę obawiali się przechodniej kuchni. Okazało się, że niepotrzebnie. Dzięki takiemu umiejscowieniu kuchni w małym mieszkaniu znalazło się miejsce nie tylko sypialnię, ale i sporą szafę, a nawet garderobę.

ZDJĘCIA WNĘTRZ - zobacz galerie wnętrz

 

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021