Salon: aranżacje nowoczesne - inspiracje i zdjęcia prawdziwych projektów

2018-11-04 17:41 Monika Czerwińska - Konarska

Aranżacje nowoczesne salonu - przedstawiamy wam te, które najbardziej nam się spodobały, gdzie dominują style nowoczesny, retro i tzw. nowoczesna klasyka. Kolory to przede wszystkim szarości i biel. Zobacz zdjęcia nowoczesnych aranżacji salonu! Oto propozycje aranżacji nowoczesnego salonu z prawdziwych mieszkań!

Często podczas urządzania nowoczesnego salonu decydujemy się na wyróżnienie jednej ze ścian innym kolorem, cegłą lub tapetą, która nadaje charakter całemu wnętrzu. Mogą to być również wielkoformatowe płytki lub kamień.

Taka ściana w aranżacji nowczesnego salonu staje się świetnym tłem dla sofy lub stołu. Nawet jeśli nie mamy zbyt dużych funduszy na urządzenie salonu, wyróżnienie jednej ze ścian będzie idealnym pomysłem na ożywienie wnętrza i nadaniu mu charakteru.

Zobacz również: Salon - inspiracje

Aranżacja salonu z cegłą na ścianie [GALERIA]

Ciepła cegła na ścianie w naturalnym odcieniu stanowi idealne dopełnienie stylu skandynawskiego z elementami industrialnymi. 

Nowoczesna aranżacja salonu: przede wszystkim wygodna sofa

Najważniejszym meblem w nowoczesnej aranżacji salonu cały czas jest sofa. Niezależnie od tego czy salon jest duży, czy mały, zależy nam by sofa była nie tylko ładna ale i naprawdę wygodna. Spędzamy na niej swój wolny czas, którego mamy ostatnio coraz mniej. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się duże sofy modułowe, które możemy dowolnie zestawiać. We wnętrzach retro lub klasycznych są to sofy bardziej tradycyjne. Na wszystkich układamy dużo kolorowych poduszek i ciepłe pledy.

Aranżacja nowoczesnego salonu: oświetlenie jako jej dopełnienie

W najładniejszych aranżacjach nowoczesnego salonu, które zwróciły naszą uwagę, zauważyliśmy piękne, często designerskie lampy. Jeśli zależy nam na podkreśleniu ulubionych mebli lub detali wnętrza, to powinniśmy zadbać o właściwe rozplanowanie i dobór oświetlenia już na etapie projektu. Dobrze dobrana lampa jest równie ważna jak meble, które wybieramy do wnętrza. W niektórych przypadkach to właśnie duża lampa jest tym, co jako pierwsze rzuca nam się w oczy w nowoczesnej aranżacji salonu.

Czytaj także:

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym? Inspiracje

Styl nowoczesny we wnętrzach: charakterystyka

Nowoczesny salon w neutralnych barwach [GALERIA]

Jasny salon w beżach to nie tylko synonim klasyki, ale także coraz częstszy element nowoczesnego wystroju. Zobacz, jak łaczyć ze sobą tradycyjne barwy i faktury, by tworzyły spójną, minimalistyczną całość. 

Aranżacja nowoczesnego salonu: nietypowe detale

Nietypowymi detalami, które nadają charakter wnętrzu są grzejniki. Możemy dopasować piękne żeliwne grzejniki żeberkowe do wnętrz retro i klasycznych, lub bardzo proste i nowoczesne  do wnętrz minimalistycznych. Decydując się na takie grzejniki, nie musimy się martwić o zasłanianie lub zastawianie ich meblami. Zobaczcie w naszej galerii, jak je dopasować do aranżacji salonu.