Jedna sofa i trzy aranżacje wnętrza

2009-06-18 2:00 Dorota Jaworska

Zmieniając ustawienie kanapy oraz stosując różne kolory ścian i dodatki w nieskończoność można odmieniać kącik wypoczynkowy w salonie. Proponujemy trzy aranżacje pokoju, w których wykorzystaliśmy te same sofy.

W aranżacji pokoju ważny jest wybór kanapy. Sprawdzą się meble o prostej linii, pokryte dobrym gatunkowo, jednolitym materiałem obiciowym, ewentualnie w nierzucający się w oczy deseń. Wystarczy ustawić kanapę w innym miejscu, zmienić kolor ścian (ale niekoniecznie), dobrać inne poduchy albo dołożyć dywanik i lampę i już można się cieszyć zupełnie nowym pokojem. W naszych aranżacjach wykorzystaliśmy kanapę modułową firmy NAP. Pokój w kolorze zielonym jest idealny dla rodziny z dziećmi: sto procent wygody (tu da się nawet zdrzemnąć). Stonowany, łagodny beż kanapy ożywia kolor zielony. Przytulne wnętrze napełnia domowników energią i spokojem. Solidna kanapa stojąca pod ścianą to zaproszenie do rodzinnego oglądania telewizji, wieczornych pogawędek. Sofa jest duża, ale nie przytłacza. To zasługa jej jasnej barwy oraz świeżych, lekkich kolorów, w jakich zaaranżowano wnętrze. Uniwersalny charakter sofy doskonale wpisuje się w angielski styl wystroju wnętrz.

Kanapa jak trzy fotele

Aranżacja wnętrza odpowiednia m.in. dla singli z „zapasem” znajomych; układ doskonały na miniparty lub babski wieczór; rozsunięte siedziska budują dystans, nie sprzyjają słodkim chwilom we dwoje. Połączenie fioletu z beżem optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu awangardowy sznyt. Ten efekt jest także zasługą ograniczenia się tylko do niezbędnych mebli. Trzy fotele to układ w sam raz na kawę z przyjaciółkami. Gdy zajdzie potrzeba, po połączeniu zapewnią większą wygodę i siedziska dla 5-6 osób. Proste moduły sprawdzają się również w proponowanej nowoczesnej, kobiecej aranżacji, której akcentami są różnorodne faktury i odcienie wrzosu.