Harmonijna aranżacja wnętrz loftu, w spokojnych odcieniach błękitu i szarości

2016-02-02 11:54

Czy loft może być luksusowy? Oczywiście, jeśli aranżacja wnętrz opiera się na luksusowych materiałach podkreślających przestrzeń. Architekt Maja Krajewska z pracowni i showroomu Square Space stworzyła wielkomiejski loft w stonowanych, nietypowych odcieniach błękitu i koloru szarego na warszawskim Mokotowie.

Aranżacja wnętrz loftu, a właściwie softloftu na warszawskim Mokotowie powstała jako odskocznia właścicieli od codzienności. Od codzienności w domu z ogrodem w Kutnie. Cechą wyróżniającą aranżację wnętrz loftu jest klarowny podział przestrzeni wynikający z wzorowego gospodarowania przestrzenią. Salon z kuchnią i jadalnią wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością służącą wygodzie życia codziennego.

Biała kuchnia z ukrytymi urządzeniami AGD

Biała kuchnia w stylu loftowym, czyli mega funkcjonalna zabudowa bez zbędnych ozdobników wykorzystująca każdy centymetr, od niepotrzebnych wolnych przestrzeni. Aranżacja białej kuchni wtapia się praktycznie w otoczenie, została nawet zabudowana płytami kartonowo – gipsowymi przestrzeń nad górnymi szafkami. Wysoka, idealnie gładka zabudowa kryje w sobie niewidoczne urządzenia AGD: lodówkę, zamrażarkę, lodówkę na wino, półki na butelki i szafki na szkło. Czarne detale – rzadko spotykane w tym kolorze bateria kuchenna i widoczne uchwyty, podkreślają industrialne inspiracje aranżacji wnętrz. Jednak wydaje się, że w białej kuchni czegoś brakuje? Jest funkcjonalna i nowoczesna zabudowa, wszystkie urządzenia AGD… Właśnie czy  na pewno wszystkie?  Brakuje okapu nad płytą indukcyjną? Nie, nie brakuje, został ukryty w specjalnie zaprojektowanych szafkach kuchennych. Dzięki temu zabiegowi, kiedy wyciąg nie jest potrzebny nic nie zakłóca bezcennego widoku na zieleń za oknem oraz na jadalnię. Można też było zainstalować czarne, ażurowe lampy nad półwyspem kuchennym i białym stołem w jadalni.

Aranżacja salonu w stonowanym błękicie i kolorze szarym

Aranżacja salonu opiera się na lubianym ostatnio kolorze szarym oraz na stonowanym błękicie. Błękit nie jest zbyt często wybieranym kolorem w aranżacji wnętrz, a szkoda. Ten wyrafinowany kolor, pojawiający się na meblach, nadaje wnętrzom stylu i spokojnej, miejskiej elegancji. Zwłaszcza w połączeniu z ciemnym, prawie czarnym parkietem. Niska aranżacja salonu, właściwie oparta jedynie na meblach wypoczynkowych, kieruje wzrok ku wysokim, na całą wysokość wnętrza oknom i widokom za nimi. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że głównym czynnikiem wpływającym na cenę nieruchomości jest jej położenie. Dlatego miękka sofa, wygodny fotel i plecione pufy razem z przeziernymi zasłonami  nie rozpraszają, przeciwnie - podkreślają wyjątkowy widok na zielony warszawski Mokotów.


Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021