Drewno na ścianie: świetne rozwiązanie do każdego wnętrza

2023-03-10 12:23

Drewno na ścianie może przywodzić na myśl babciny pokój wyłożony boazerią, lecz obecnie okładziny drewniane na ściany nie mają z nią nic wspólnego. Drewno jest bardzo klasycznym i zawsze modnym materiałem, a na ścianie sprawdzi się równie dobrze jak na podłodze.

Drewno na ścianie
Autor: serwis prasowy lamelio.pl

Spis treści

  1. Drewno na ścianie: jakie gatunki sprawdzają się najlepiej?
  2. Drewno na ścianie: do jakiego stylu wnętrz pasuje?
  3. Drewno na ścianie - inspiracje

Drewno na ścianie nada wnętrzu ciepła i przytulności, poprawią również akustykę wnętrza i będą oryginalnym elementem wystroju, z którego możemy zrobić główny element aranżacji.

Drewno na ścianie: jakie gatunki sprawdzają się najlepiej?

Gatunki drewna, które sprawdzą się najlepiej jako okładzina na ścianę zależą przede wszystkim od pomieszczenia, w którym chcemy je zastosować. Niemal każdy gatunek drewna sprawdzi się w salonie, sypialni czy też gabinecie – są to pomieszczenia nie narażone na dużą ilość wilgoci, czy też na uszkodzenia mechaniczne.

Natomiast kuchnia, czy łazienka są już pomieszczeniami, gdzie warto użyć bardziej wytrzymałych rodzajów drewna. Polecanymi gatunkami do łazienki są drewna egzotyczne takie jak tek, padouk, iroko czy merbau. Są one drewnami o niskim skurczu, co oznacza, że nie są tak podatne na wypaczenie w kontakcie z wilgocią.

Polskimi gatunkami drzew o niskim skurczu są dąb i modrzew i je także warto wziąć pod uwagę wybierając drewno na ściany do łazienki lub kuchni. Te pomieszczenia z drewnianymi okładzinami na ścianach prezentować się będą niebywale stylowo i elegancko.

Drewno na ścianie: do jakiego stylu wnętrz pasuje?

Gdy chcemy, by drewno na ścianie było jedynie dopełnieniem stylu wnętrza, powinniśmy zdecydować się na okładziny jaśniejsze, chyba, że całe wnętrze utrzymane jest w ciemnych barwach. Jasne, czy też bielone drewno pasuje doskonale do stylu shabby chic lub też stylu skandynawskiego - jest wręcz jego nieodłącznym elementem.

Drewniane ściany są też nierozerwalnie związane ze stylistyką górskiej, wiejskiej czy też mazurskiej chaty. We wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych drewno także jest świetnym dodatkiem.

Można również zrobić z niego główny element aranżacji jako dominantę całego wnętrza i ułożyć je na kilku ścianach, a nawet na suficie. We wnętrzach bardziej tradycyjnych lub retro, drewno swoją prostotą i klasyką będzie podkreślało dodatki i meble we wnętrzu.

Drewno na ścianie - inspiracje