10 pomysłów na SALON: KOLOROWA aranżacja salonu ZDJĘCIA

2013-06-18 14:00

Przestronny, pełen światła i kolorów salon stwarza doskonałe warunki do odpoczynku. Jeśli chcesz postawić na kolory w aranżacji salonu, dobierz proste i minimalistyczne wyposażenie. Połączenie żywych kolorów ze spokojną bazą nada wnętrzu charakteru. Zobacz ZDJĘCIA z inspiracjami na kolorową aranżacje salonu.

Spis treści

  1. Aranżacja kolorowego salonu
  2. Meble w kolorowej aranżacji salonu
  3. Dodatki do kolorowego salonu

Słoneczny salon z barwną ścianą, wzorzystą tapetą, a może z charakterystycznym zielonym wypoczynkiem? Decyzja należy do Ciebie, ale pamiętaj, że kolory to wspaniałe narzędzie, które pozwala poprawić niekorzystne proporcje salonu, który jest zbyt mały, za niski lub zbyt wąski. Sięgnij po prawdziwe triki optyczne w aranżacji salonu.

Aranżacja kolorowego salonu

Komponując salon pełen kolorów, kierujmy się zasadą znaną od lat - wszystko, co jasne, pastelowe wydaje się większe i przytulniejsze. Do kolorowych dodatków trzeba wybrać właściwe tło.

Ściany można pomalować, np. na dwa odcienie jasnego fioletu. Jeśli wkomponujemy w aranżację salonu zdecydowane kolory: czerwień, fiolet czy pomarańcz w centralną część salonu, dla rozładowania ostrości barw należy resztę utrzymać w stonowanych odcieniach szarości z uwzględnieniem jasnych dodatków, np. biały stolik kawowy, kremowe szafki.

Ważne jest zrównoważenie barw, bo zbyt dużo kolorów, dodatków, wzorów, stworzy aranżacyjny chaos.

Meble w kolorowej aranżacji salonu

Zastosowanie jasnych barw w aranżacji salonu powiększa optycznie pomieszczenie. Natomiast żółte, zielone, różowe kolory mebli, ożywią salon.

Głównym elementem salonu może być duża sofa w odcieniu żywej zieleni, do której dostawimy żółty bądź biały stolik kawowy. Elementem ożywiającym wnętrze są modne limonkowo-cytrynowe poduszki, którymi możemy przykryć sofę.

Dodatki do kolorowego salonu

Nic tak jak dekoracyjne pasy, nie potrafi dodać tęczowej kolorystyki salonu, co więcej dynamizują przestrzeń i nadają charakter wnętrzu. Rolety oraz zasłony w barwne pasy to świetny kontrapunkt dla ścian. Barwna dekoracja okien jest oryginalnym akcentem. Mogą to być półprzezroczyste, jasne rolety, dzięki którym do salonu wpada dużo światła niezależnie od tego czy okna są zasłonięte czy też nie.

Barwne akcenty na podłodze w aranżacji salonu są równie ważnym elementem ożywiającym - wzorzysty, brązowo-pomarańczowy dywan będzie idealny do salonu. Pamiętajmy tylko, aby kolory w salonie utrzymać w podobnej tonacji i gamie.

Warto też się zdecydować na jednek kolor bazowy i na przykład dwa wiodące. W ten sposób unikniemy kolorowego zawrotu głowy po wejściu do salonu.