Apartament otwarty na zieleń: 50 metrów nowoczesnej Francji elegancji

2020-08-05 18:28

Duże okna sprawiają, że żywa zieleń staje się ważnym elementem wystroju. Apartament we francuskim Neuilly-sur-Seine zajmuje 50 metrów, jednak wydaje się bardzo przestronny. A to zasługa umiejętnie zaprojektowanych wnętrz.

Spis treści

  1. Światło, biel i natura
  2. Styl nowoczesny w wersji eleganckiej

Neuilly-sur-Seine to nieduże miasto we francuskim regionie Île-de-France, czyli najbardziej zaludnionej części kraju ze stołecznym Paryżem. Zgodnie z nazwą przepływa przez nie Sekwana (franc. Seine), poza tym jest spokojnie, zielono, przyjemnie i… nieco leniwie. Ale też dzięki temu można mieszkać w dość sielskiej scenerii – tak jak ma to miejsce w przypadku opisywanego apartamentu.

Światło, biel i natura

Założeniem projektowym było optyczne powiększenie wnętrza. Zastosowano więc sprawdzone triki w tym zakresie, czyli kuchnię otwarto na salon, a w kolorystyce postawiono na biel. Błękitne akcenty również odgrywają swoją rolę – chłodna barwa dodaje efektu głębi, a w duecie z bielą – świeżości. W ciągu dnia do mieszkania wpada sporo światła dziennego, co stanowi zasługę wysokich okien, a właściwie podwójnych drzwi tarasowych. W słoneczny dzień zieleń z zewnątrz staje się elementem wystroju. Gdy zaś drzwi są otwarte, zaciera się granica między wnętrzem a otaczającym je ogrodem.

Styl nowoczesny w wersji eleganckiej

W kolorystyce i zabudowie króluje prostota typowa dla stylu nowoczesnego. W kuchni postawiono na gładkie fronty meblowe, uzupełnione o wyspę kuchenną. I już na niej pojawia się elegancki akcent – marmurowy blat. W niego zaś wbudowano płytę indukcyjną oraz wysuwany pochłaniacz (coraz modniejszy rodzaj okapu kuchennego). W zabudowie pojawiają się też elementy beżowe w kolorze drewna bukowego. Powtórzono je w części dziennej (ściana TV). Podłoga z jasnego drewna dodaje wnętrzu jeszcze większej lekkości.

..  Nowoczesne wnętrza: zobacz GALERIE ZDJĘĆ! >>>

Nowoczesna i elegancka jest również łazienka. Na ścianach użyto okładziny marmurowej, podłoga zaś to jasnoszare płytki ceramiczne. Drewniane fronty prostych mebli ocieplają pomieszczenie. Warto zwrócić uwagę na to, że mimo ograniczonego metrażu udało się zaplanować dwie umywalki na blacie z ciekawymi bateriami stojącymi.

W sypialni jest bardziej klasycznie – zapewnia to przede wszystkim antracytowa boazeria płycinowa na ścianie za łóżkiem. Błękitny, okazały zagłówek nie tylko zapewnia wygodę, lecz także wprowadza żywszy akcent kolorystyczny. Barwę zagłówka powtórzono w dodatkach, czyli dekoracyjnych poduszkach. Oprócz tego króluje biel, a widok zza okien z pewnością umila poranek każdego dnia.

..  Pomysły na wystrój sypialni – DUŻO ZDJĘĆ >>>