Styl minimalistyczny w sypialni

2008-09-26 2:00

Techniczny charakter wnętrz i surowe proste formy przywołują na myśl nowojorski loft. My staramy się nadać mu bardziej przyjazną formę.

Dom jest enklawą, w której po ciężkim dniu szukamy odprężenia. Nieskomplikowane rozwiązania architektoniczne i zgromadzone w nim meble o prostych formach pomogą wprowadzić do mieszkania ład oraz harmonię.

Odpowiedni dobór materiałów jest podstawą projektowania wnętrz. Jakość odgrywa tu bardzo ważną rolę, bo gdy w pomieszczeniu znajduje się niewiele przedmiotów, pierwsze, na co zwracamy uwagę, to ich kształt, faktura, wykonanie. Stal, metal i szkło są najwierniejszymi przyjaciółmi stylu minimalistycznego. Jeśli nie chcemy żeby pomieszczenie wydało się zbyt surowe i chłodne, możemy pokusić się o zastosowanie dodatków, które ocieplą wnętrze. Skórzane tapicerki mebli, jednobarwne tkaniny obiciowe o wyrazistym, fakturowym splocie oswoją nieco fabryczny charakter przestrzeni. Dobrym pomysłem jest wybór jednobarwnej wykładziny łagodzącej nastrój wnętrza. Jako tło dla mebli sprawdzi się również tapeta o delikatnym wzorze.

Metal ujarzmiony

łóżko Heimdal, 399,95 zł, lampy septim 59,95 zł/szt., pościel Hedda Ruta, 79,95 zł, poduszka czarna Tall, 39,99 zł, kubek Syntes, 1,99 zł, IKEA; puf 767 zł, poduszka szara, ok. 125 zł, poduszka biała, 160 zł, pled, 850 zł, gazetownik, 361 zł, ramka czarna i biała 56 zł, rama metalowa, 129 zł, BO CONCEPT; torba czarna - własność prywatna

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE