Męska aranżacja sypialni: wielkomiejski szyk w stylu nowoczesnym!

2015-05-25 11:56 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja sypialni i łazienki w apartamencie w stylu nowoczesnym idealnie pasuje do stylu życia młodego mężczyzny. Styl nowoczesny w męskim wnętrzu inspirowany ukochanym Nowym Jorkiem to estetyka, w której właściciel najlepiej się czuje. Nie znajdziemy tu zbędnych gadżetów ani dodatków dekoracyjnych. Czystość formy idzie w parze z funkcjonalnością!

Męska sypialnia w wielkomiejskim stylu nowoczesnym nawiązuje do motywu przewodniego aranżacji wnętrz całego apartamentu czyli Nowego Jorku. Aranżacja sypialni jest minimalistyczna, bez zbędnych ozdób. Znajdziemy tu na podłodze orzech amerykański w brązowo szarym wybarwieniu, idealnie komponujący się z szarościami ścian, tapicerki łóżka i szkła. Jedynym delikatnym akcentem kolorystycznym w aranżacji sypialni jest niebieska zasłona. Wszechobecnym szarościom wyłamuje się jedynie łazienka. Jest jednak również bardzo stonowana, beżowo-biała, ocieplona szafkami fornirowanymi orzechem amerykańskim. Projekt wnętrza: studio POTORSKA.

Aranżacja sypialni: czystość formy inspirowana stylem nowojorskim

Aranżacja sypialni podtrzymuje męski charakter apartamentu w stylu nowoczesnym. Tutaj też zagościł wielkomiejski szyk, może odrobinę bardziej mroczny, ale tym bardziej intrygujący. Aranżacja sypialni to przede wszystkim wygodne łóżko, w stylu nowoczesnym. Charakterystyczna platforma sprawia wrażenie jakby łóżko lewitowało nad podłogą. Dzięki miękkiemu tapicerowaniu, w oczywiście jedynie słusznym kolorze szarym, twarda zazwyczaj platforma nie obija nóg. Tak jak w innych pomieszczeniach aranżacja sypialni zawiera także ciekawie rozwiązane oświetlenie. Nie znajdziemy to tradycyjnych lampek nocnych po obu stronach łóżka, tylko wiszące podwójne, modne oprawy w kolorze czarnym. Wysokość kloszy zabezpiecza przed nieprzyjemnym efektem „olśnienia” osoby leżącej w łóżku. Oświetlenie zadaniowe, to minimalistyczne lampy natynkowe w kolorze sufitu. Aranżacja sypialni przewiduje również wydzieloną lekką szklaną zabudową, z przesuwnymi drzwiami, garderobę typu „walk in”. Męska garderoba jest naprawdę atrakcyjna – znajduje się w niej duże okno, wpuszczające światło dzienne i dające możliwość wietrzenia. Jedyną dekoracją minimalistycznej męskiej sypialni jest wielkoformatowa, czarno-biała fotografia Nowego Jorku, wykonana przez Polkę.

Aranżacja łazienki: nowoczesna elegancja ponad wszystko

Aranżacja łazienki w wielkomiejskim apartamencie nie odbiega od stylu reszty mieszkania. Jest równie stonowana kolorystycznie – znajdziemy tu tylko 3 kolory: szaro – beżowy kamień, białą ceramikę i fronty szafy gospodarczej za toaletą oraz fornirowaną orzechem amerykańskim szafkę pod umywalką. Drobne czarne detale, charakterystyczne dla stylu nowojorskiego, wprowadzają odrobinę eleganckiego kontrastu. Kabina prysznicowa typu” walk in” bez brodzika, wyposażona jest w nowoczesny podświetlany panel z deszczownicą i biczami wodnymi. Łazienka w stylu nowoczesnym inspirowana stylem nowojorskim idealnie wpisuje się w pomysł na aranżację wielkomiejskiego apartamentu dla młodego mężczyzny lubiącego komfort i luksus.

Projekt: Studio Potorska
Zdjęcia: Tomirri Photography