BIAŁA SYPIALNIA w stylu skandynawskim: łóżko na podeście i kolorowe dodatki

2015-12-07 13:11 Magda Lewandowska

W tej białej sypialni jest intymnie i świeżo. Wystrój sypialni, meble i dodatki nawiązują do wnętrz w stylu skandynawskim.  Łóżko w sypialni znajduje się na podeście. Uwagę zwraca pomysł na boazerię w nowym wydaniu. Czy sypialnia cała w drewnie jest dobrym projektem? Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię, rozważ zrobienie mebli na wymiar.

Aranżacja sypialni z boazerią i pomysłowym łóżkiem na podeście to pomysł na styl skandynawski w wystroju wnętrz. Ściany i podłogę sypialni pokrywają białe deski niby boazeria, ale w zupełnie innym, nowoczesnym wydaniu, przypominającym dekoracje ścian i podłóg w domach skandynawskich. Dzięki temu zabiegowi sypialnia wydaje się nie tylko jasna, ale i przytulna. Wyłożenie ścian i podłogi deskami pomalowanymi białą farbą impregnującą drewno, która nie pokrywa słojów, to pomysł projektantki sypialni Marty Koniczuk. Dzięki temu wnętrze zyskało naturalny klimat. Takie rozwiązanie to nowoczesna i atrakcyjna alternatywa dla zwykłej aranżacji sypialni.

Biała sypialnia: podest, półki i schowki

Sposób prezentowanej aranżacji sypialni zaskakuje pomysłowością. To zasługa architektki wnętrz Marty Koniczuk. Zamiast mebli wolno stojących zaproponowała do sypialni duże łóżko na podeście, do którego wiodą trzy schodki. Dopełnieniem umeblowania sypialni w stylu skandynawskim jest obszerne miejsce na książki. Na dłuższej ścianie przymocowano półki i tak powstał wygodny regał w sypialni. W podeście są superpraktyczne, niczym w wielkiej komodzie, pojemne szuflady. Oryginalne dodatki przełamujące biel sypialni wprowadził sam właściciel. „Barokowy” żyrandol (kupiony w Leroy Merlin), podobnie jak inne barwne akcenty, przywędrował z poprzedniego mieszkania.