Beżowe ściany wcale nie muszą być nudne. Zobacz, z czym łączyć beż, by uzyskać najlepsze efekty

2022-07-20 9:50

Beżowe ściany stanowią neutralną bazę aranżacyjną, dlatego cieszą się dużą popularnością. Sprawdź, z czym łączyć kolor beżowyw salonie, kuchni, łazience, by uniknąć wrażenia monotonii.

Spis treści

  1. Beżowe ściany a styl wnętrza
  2. Beżowy kolor ścian: z czym go łączyć?
  3. Beżowe ściany: dobre połączenia kolorów
  4. Beżowe ściany w salonie, kuchni i nie tylko - GALERIE ZDJĘĆ

Beżowe kolory ścian wprowadzą do wnętrza spokojny nastrój. Im jaśniejszy jest kolor beżowy, tym lżej wygląda cała aranżacja. Kolor beżowy doskonale sprawdza się w małym mieszkaniu, bo nie zacieśnia go wizualnie, a jednocześnie daje wrażenie przytulności. Sprawdź, jakie kolory farb połączyć z beżem, by stworzyć piękne i modne wnętrze.

Beżowe ściany a styl wnętrza

Beż to uniwersalny kolor wnętrz! Kolor beżowy możesz zastosować na ścianach we wnętrzu urządzonym w stylu eko, tradycyjnym, minimalistycznym, a także eleganckim z klasycznymi meblami. Wszystko zależy od połączenia z innymi kolorami farb na ścianach oraz od kolorów dodatków. Beżowe kolory ścian chętnie wybierane są do salonu, sypialni czy przedpokoju.

Nie przegap: Kolor beżowy we wnętrzach - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Beżowy kolor ścian: z czym go łączyć?

Nie popełnisz błędu, jeśli do koloru beżowego, jako dominującego na ścianach, wybierzesz jeden kolor farby lub dwa w gamie kawy z mlekiem: od odcieni jasnych do ciemnych (nie przesadź z ilością kolorów, bo zgubisz efekt!). Wtedy, by ożywić aranżację, dodatki warto wybrać w mocniejszych kolorach.

WIĘCEJ: Co zrobić, żeby beżowe ściany nie były monotonne? >>>

Dodasz wnętrzu ciepła, jeśli połączysz beż z kolorem kremowym albo orzechowym. Żeby zdynamizować połączenie kolorów farb, do towarzystwa dla beżu dodaj kolor mlecznej lub gorzkiej czekolady.

Odważniejszym rozwiązaniem jest połączenie koloru beżowego z mocniejszymi, kontrastowymi farbami. Świetnie pasuje tu ciemny przyszarzony fiolet czy zgaszona oliwkowa zieleń. Modnym połączeniem kolorów na ścianach jest też beż z przybrudzonym różem. Te intensywniejsze kolory farb warto jednak zastosować na mniejszych płaszczyznach - raczej w roli ożywczych akcentów.

Beżowy świetnie się też łączy z kolorem niebieskim, turkusowym - to jedno z najmodniejszych połączeń we wnętrzach. Takie zestawienia kolorów sprawią, że mieszkanie nabierze lekkości, finezyjności i wakacyjnego, morskiego klimatu.

Beżowe ściany: dobre połączenia kolorów

Beżowe ściany w salonie, kuchni i nie tylko - GALERIE ZDJĘĆ

Beż to kolor uniwersalny, a przez to bardzo popularny. Zobacz, jak prezentują się beżowe ściany w różnych wnętrzach.

Kolory ścian - beżowy
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE