Beżowe ściany wcale nie muszą być nudne. Zobacz, z czym łączyć beż, by uzyskać najlepsze efekty

2022-07-20 9:50

Beżowe ściany stanowią neutralną bazę aranżacyjną, dlatego cieszą się dużą popularnością. Sprawdź, z czym łączyć kolor beżowyw salonie, kuchni, łazience, by uniknąć wrażenia monotonii.

Beżowe kolory ścian wprowadzą do wnętrza spokojny nastrój. Im jaśniejszy jest kolor beżowy, tym lżej wygląda cała aranżacja. Kolor beżowy doskonale sprawdza się w małym mieszkaniu, bo nie zacieśnia go wizualnie, a jednocześnie daje wrażenie przytulności. Sprawdź, jakie kolory farb połączyć z beżem, by stworzyć piękne i modne wnętrze.

Beżowe ściany a styl wnętrza

Beż to uniwersalny kolor wnętrz! Kolor beżowy możesz zastosować na ścianach we wnętrzu urządzonym w stylu eko, tradycyjnym, minimalistycznym, a także eleganckim z klasycznymi meblami. Wszystko zależy od połączenia z innymi kolorami farb na ścianach oraz od kolorów dodatków. Beżowe kolory ścian chętnie wybierane są do salonu, sypialni czy przedpokoju.

Nie przegap: Kolor beżowy we wnętrzach - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Beżowy kolor ścian: z czym go łączyć?

Nie popełnisz błędu, jeśli do koloru beżowego, jako dominującego na ścianach, wybierzesz jeden kolor farby lub dwa w gamie kawy z mlekiem: od odcieni jasnych do ciemnych (nie przesadź z ilością kolorów, bo zgubisz efekt!). Wtedy, by ożywić aranżację, dodatki warto wybrać w mocniejszych kolorach.

WIĘCEJ: Co zrobić, żeby beżowe ściany nie były monotonne? >>>

Dodasz wnętrzu ciepła, jeśli połączysz beż z kolorem kremowym albo orzechowym. Żeby zdynamizować połączenie kolorów farb, do towarzystwa dla beżu dodaj kolor mlecznej lub gorzkiej czekolady.

Odważniejszym rozwiązaniem jest połączenie koloru beżowego z mocniejszymi, kontrastowymi farbami. Świetnie pasuje tu ciemny przyszarzony fiolet czy zgaszona oliwkowa zieleń. Modnym połączeniem kolorów na ścianach jest też beż z przybrudzonym różem. Te intensywniejsze kolory farb warto jednak zastosować na mniejszych płaszczyznach - raczej w roli ożywczych akcentów.

Beżowy świetnie się też łączy z kolorem niebieskim, turkusowym - to jedno z najmodniejszych połączeń we wnętrzach. Takie zestawienia kolorów sprawią, że mieszkanie nabierze lekkości, finezyjności i wakacyjnego, morskiego klimatu.

Beżowe ściany: dobre połączenia kolorów

Beżowe ściany w salonie, kuchni i nie tylko - GALERIE ZDJĘĆ

Beż to kolor uniwersalny, a przez to bardzo popularny. Zobacz, jak prezentują się beżowe ściany w różnych wnętrzach.

Kolory ścian - beżowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE