Biuro w domowym zaciszu to marzenie wielu osób. Niestety w naszych mieszkaniach najczęściej nie ma osobnego pomieszczenia, które moglibyśmy przeznaczyć na prywatny gabinet. Aby zorganizować odpowiednie warunki do pracy w domu, wcale nie musimy mieć oddzielnego pokoju czy większego metrażu. Sypialnia jest miejscem kojarzącym się ze spokojem – odseparowana od zgiełku codziennego życia jest świetnym miejscem nie tylko do relaksu, ale także do pracy.

Zobacz też: Jak na małej przestrzeni zorganizować miejsce do pracy? >>>

Przestrzeń do pracy w sypialni: pokój z widokiem

Aranżując przestrzeń do pracy w sypialni, postaraj się maksymalnie wykorzystać naturalne światło. Biurko najlepiej jest ustawić naprzeciwko okna. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, możemy ustawić je również bokiem do okna, w taki sposób by światło dzienne mogło swobodnie padać na blat roboczy. Dodaj lampę biurkową, aby móc skierować światło tam, gdzie go potrzebujesz podczas pracy. Widok na to, co jest za oknem, może stać się źródłem inspiracji. Dodatkowo naturalne światło działa korzystnie na nasze skupienie oraz poziom energii i chęci do pracy.

Miejsce do pracy w sypialni: prywatny kącik

Ulubione organizery do przechowywania niezbędnych przyborów lub dokumentów pozwolą z łatwością spersonalizować biurowy kącik. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego krzesła. Jeżeli cały dzień spędzasz siedząc przy biurku, wybierz takie krzesło, które zapewni Ci odpowiednie wsparcie i jednocześnie wpisze się w stylistykę całego wnętrza. Zdecyduj się na naturalność i neutralność. Wybierając naturalne barwy do sypialni stworzysz jednocześnie spokojne środowisko do pracy i relaksującą sypialnię. Naturalne tekstury i jasne kolory pomogą nam się skupić w ciągu dnia i stworzą wnętrze, w którym przyjemnie będzie się obudzić.