Małe wnętrza stwarzają zazwyczaj wielkie kłopoty aranżacyjne. Z wyjątkowo trudnym zadaniem zmierzyli się projektanci z pracowni Projekt i ..., którzy zaaranżowali małą sypialnię o kłopotliwym kształcie. Małe, wąskie wnętrze okazało się jednak idealnym materiałem projektowym, który udało się ukształtować na niezwykle efektowną i romantyczną sypialnię z podestem w roli głównej.

Sposób na małą sypialnię według pomysłu Projekt i ...

Założeniem projektowym była aranżacja małej sypialni, która oprócz oczywistej strefy nocnej, oferowałaby także dodatkowe miejsce do przechowywania. Warunek ten udało się osiągnąć dzięki postawieniu na obszerną zabudowę meblową przy samym wejściu. Dzięki temu zagwarantowano właścicielom ogromną ilość miejsca do przechowywania, która może pełnić rolę swoistej garderoby. Choć mebel usytuowany przy wejściu wąskiej sypialni, nie przytłacza on wnętrza, a staje się jednym z wyjątkowo estetycznych rozwiązań aranżacyjnych. By urok małej sypialni nie został zatracony, a wnętrze nie wydawało się zagracone - projektanci zdecydowali się na zamontowanie ogromnych luster na frontach szaf. Dzięki temu wejście do małej sypialni wydaje się optycznie większe. Idąc dalej, w końcu dochodzimy do bohatera sypialnego wnętrza...

Sypialnia z podestem, czyli jak urządzić sypialnię najwyższych lotów

Za delikatną firaną, na podeście, zlokalizowano właściwą strefę nocną. Dzięki przysłonięciu jej za pomocą zwiewnej tkaniny, strefa ta nabiera wyjątkowej intymności, jak na sypialnię przystało. Bohaterem małej sypialni jest bez wątpienia właśnie ta część wnętrza. Wygodny materac w drewnianym towarzystwie to absolutny hit aranżacji pokoju nocnego. Zestawienie delikatnych, jasnych kolorów, miękkich tkanin i wszechobecnego drewna daje poczucie prawdziwej oazy spokoju, której aranżacja zakrawa o delikatne, prowansalskie stylistyki. Co najważniejsze - także w tej części sypialni udało się wygospodarować dodatkowe miejsca na schowki, a nawet toaletkę. Całość została sprytnie ukryta za drewnianą zabudową, która niczym nie zdradza swego pojemnego wnętrza. Ogromną rolę w małej sypialni odgrywają także lustra, nie tylko te zlokalizowane na frontach szaf. Lustra zostały także pomyślane jako element dekoracyjny aranżacji małej sypialni za tkaninową przysłoną.

Kontakt z pracownią:

Projekt i ...
Autorska pracownia projektowania wnętrz
Traugutta 14a/4 30-549 Kraków
Biecka 37 38-300 Gorlice
www.projekti.pl