Tak mieszka Lily Allen. Jej dzieci nazywają swój dom “domem klaunów”

2023-02-02 15:20

Lily Allen i David Harbour mieszkają w kamienicy w dzielnicy Carroll Gardens na Brooklynie. Ich wnętrza tak odmienne od wystroju domów naszych rodzimych celebrytów przyciągają wzrok odważnymi wzorami oraz mnóstwem kolorów i są swoistą krytyką mody na domy owinięte niczym kaftanem bezpieczeństwa w beże.

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

Projektant Billy Cotton oraz architekt Ben Bischoff wspólnie z Lilly Allen stworzyli fantazyjne i śmiałe wnętrza, które naprawdę zapierają dech w piersiach. 

Stylistyczna brawura i feeria kolorów

XIX-wieczna kamienica, którą kupiła ze swoim mężem, była w bardzo kiepskim stanie. Jej elewacja była zniszczona, a wnętrza, jak je określił Bischoff, “zamieszkałe”. Mimo wszystko jej nowi właściciele chcieli zachować wszystkie detale i charakter tego domu.

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

Cotton, zastanawiając się, jak ta kamienica ma wyglądać, wyznaczył trzy różne kierunki, z jakich postanowił czerpać: tradycyjny angielski styl chciał połączyć z nowojorskim domem na Brooklynie, a do tej i tak już nietypowej mieszanki dodać jeszcze szczyptę włoskiego stylu rodem ze starej posiadłości odziedziczonej po babci.

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

- Od zawsze interesowały mnie wnętrza, jednak to było na tyle duże przedsięwzięcie, że potrzebowałem pomocy. Razem z Billym próbowaliśmy stworzyć coś dziwnego, ale i cudownego - dodał Bischoff.

W wywiadzie dla Architectural Digest Cotton stwierdził, że to on był osobą, która starała się nieco tonować tę niezwykłą estetykę, natomiast Lily jako jego klientka naciskała, by iść w całkiem przeciwnym, maksymalistycznym kierunku.

Lily to ktoś, kto żyje kolorami. Czuje je w głębszy sposób niż reszta ludzi. Jej gust jest śmiały, niepoważny, zabawny i ekscentryczny - tłumaczy żonę David Harbour, aktor znany chociażby z serialu “Stranger Things”.

Pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś

Ten dom jest niebanalny pod każdym względem. Nie tylko chodzi o jego wystrój, ale też nietypowy układ: przykładowo do głównej sypialni wchodzi się z korytarza przez łazienkę, która przypomina salon!

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

Kuchnia, która jest chyba najspokojniejszym wizualnie pomieszczeniem, i jadalnia znajdują się z kolei z przodu kamienicy, od strony ulicy. Natomiast salon i pełen zieleni ogród, który można określić wręcz mianem zielonego sanktuarium, są z tyłu.

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

Jednak to nie układ, a sam wystrój kamienicy zwraca największą uwagę. Wzór goni wzór: dywan w kwiaty połączono z równie wzorzystą tapetą, a stojaki na umywalki zrobiono z komód w stylu Ludwika XVI.

- Billy powiedział: wiesz, że to trochę szalone? Poruszył też kwestię wartości domu, jeśli zdecydowalibyśmy się go kiedyś odsprzedać. Ale to nasz dom i chcemy w nim żyć tak, jak nam odpowiada - mówili Lily.

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

W domu Allen i Haboura udało się również zmieścić salę multimedialną. Ponieważ tam nie udało się zachować wielu oryginalnych detali architektonicznych, to miejsce jest najbardziej współczesne. 

- Cały ten dom to tak naprawdę odbicie Lily. Ma prezencję gwiazdy, więc nie da się jej wyobrazić w nudnym i konwencjonalnym miejscu - mówi jeden z projektantów.

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

Z kolei dla męża Lily ta estetyka jest czymś nowym. Wychował się na przedmieściach Westchester, ale stwierdził, że uwielbia to, że jego żona ma swoją wizję i nie boi się ryzykować. Natomiast dzieci piosenkarki nazywają swój dom… domem klaunów. Allen uważa jednak, że nie robią tego złośliwie, ale z wielką czułością.

Dom Lily Allen
Autor: instagram.com/lilyallen

Przeczytaj również:

Źródło: architecturaldigest.com