Świetlne iluminacje: światło do salonu, które tworzy nastrój i podkreśla detale

2016-01-19 17:48 EK

Oświetlenie we wnętrzach to ostateczny szlif, który decyduje o efekcie całości. Dobrze zaprojektowane sprawi, że spojrzymy na przestrzeń z innej perspektywy.

Dziś najlepsze światowe projekty łączą funkcjonalność i sztukę. Dotyczy do również jak szerokiej dziedziny, jaką jest oświetlenie. Lampy mają zachwycać formą, zaskakiwać, pojawiać się tam, gdzie nikt się ich nie spodziewa. Mogą być minimalistyczne, wykonane z jednego materiału, wtedy stanowią formę same w sobie lub wręcz przeciwnie - przyciągać uwagę bogactwem i biżuteryjnym wykończeniem.

Lampy do salonu: z pozoru obce światy

Projektanci oświetlenia coraz bardziej nas czarują - łączą z pozoru obce światy, stawiają na niebanalną formę i nietypowy materiał. Lampa może dawać złudzenie, jakby była "utkana z emocji", przypominać papierowy kwiat lub być jak podświetlany wazon, świecić niczym księżyc lub rzucać na powierzchnię efektowne wzory.

Lampy jak rzeźby

Współczesne lampy często przypominają rzeźby, malowane światłem obrazy: organiczne, industrialne, ekstrawaganckie. Dzięki modułom świetlnym możemy tworzyć rozmaite konfiguracje na dowolnej płaszczyźnie. Takie rozwiązania dają ogromną swobodę aranżacyjną. Stylistycznie mamy również duży wybór: od puryzmu po art deco, od form roślinnych po przemysłowe.