Salon z kuchnią: słoneczne połączenie stylu skandynawskiego z elementami retro

2015-06-15 18:01 Anna Rychlewicz

Salon z kuchnią, w którym dostrzec można lekkie zamiłowanie do eklektyzmu. Wnętrze, w którym dwa zupełnie odrębne style, tworzą niezwykle zgraną i spójną całość. Projekt salonu urządzony w stylu skandynawskim, który idealnie koresponduje z aranżacją kuchni utrzymanej w stylistyce retro. Prezentujemy niezwykle udany projekt salonu z kuchnią, który jest dowodem na efektywne połączenie odmienności.

Projekt salonu z kuchnią obejmował zaaranżowanie dziennej części mieszkania, w którym oprócz części wypoczynkowej i strefy kuchennej, zostanie wyodrębniona także niewielka strefa jadalniana. Załoga studia SHOKO DESIGN stanęła na wysokości zadania, projektując niezwykle oryginalne i estetyczne wnętrze będące połączeniem stylu skandynawskiego z elementami retro.

Salon z kuchnią: aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

Jedno wnętrze pełniące trzy rożne funkcje. Jedna przestrzeń zaaranżowana w dwóch różnych stylach. Taki oto jest projekt salonu z kuchnią, za który odpowiada załoga studia SHOKO DESIGN. Projekt salonu charakteryzuje przyjemna lekkość stylu skandynawskiego. Wnętrze utrzymano w stonowanej kolorystyce, z przewagą modnej szarości. W przestrzeni salonu królują naturalne rozwiązania, takie jak efektowny stolik z palet czy surowa cegła na ścianie wyznaczająca jednocześnie strefę telewizyjną we wnętrzu. Całości dopełnia wygodna sofa w kolorze delikatnej szarości oraz niska szafka RTV, ujmująca naturalnością bieli. Dopełnieniem aranżacji strefy dziennej w urządzanej przestrzeni jest dekoracja okien balkonowych. Projektanci postawili tutaj na swobodnie opadające zwiewne zasłony, które otulają całość wrażeniem lekkości i delikatności.

Projekt kuchni w stylu retro

W projekcie salonu z kuchnią udało się wyznaczyć także niewielką strefę jadalnianą, która jednocześnie stała się wyznacznikiem granicy pomiędzy dwoma wnętrzami. Masywny mahoniowy stół został dopełniony efektownymi krzesłami „z różnych światów". Ten element aranżacji sygnalizuje zamiłowanie projektantów i inwestorów do swobodnego łączenia stylów, które wyraźnie widoczne staje się w aranżacji strefy kuchennej. Tutaj postawiono na stylistykę retro, która ujmuje nowoczesnym podejściem do aranżacji „z tamtych lat". Obszerna zabudowa kuchenna w kolorze szarym została ocieplona ciepłem drewnianego blatu. Całość dodatkowo łagodzi także wykończenie ściany nad blatem kuchennym, w której dominują prostokątne kafelki w kolorze białym. Dodatkowo, obszar kuchennej strefy we wnętrzu został wyraźnie zaakcentowany za pomocą zróżnicowanej podłogi. Czarno-białe płytki, tworzące motyw efektownej szachownicy w przestrzeni kuchennej, zostały gładko zestawione z jasnymi panelami w części salonowej. Za pomocą wspomnianej szachownicy, cześć kuchenna została „otwarta" także na przedpokój.

Kontakt z pracownią:

SHOKO DESIGN
ul. Lermontowa 14
60-461 Poznań, Poland

Tel: +48 607 347 848
www.shokodesign.com