Salon z kuchnią: postaw na minimalizm. Zobacz zdjęcia

2013-04-22 14:30

Salon z kuchnią urządzony minimalistycznie będzie ładnie wyglądał we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych. Taki salon z kuchnią to modny trend w aranżacji [ZDJĘCIA]

Salon z kuchnią, który urządzimy w stylu minimalistycznym, stworzy we wnętrzu wrażenie porządku i harmonii. Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem tego trendu nawiązuje do nowoczesnych trendów stylizacji.

Salon z kuchnią: wybieramy jakość

Minimalistycznie urządzone wnętrza zazwyczaj charakteryzują się wykorzystaniem materiałów o dobrej jakości. Dobrze wykonane i wykończone meble, czy podłoga gwarantują, że już od pierwszego spojrzenia w mieszkaniu będzie widać jakość. Jest ona istotna w tym stylu aranżacji wnętrz, ponieważ ilość mebli i dodatków ograniczamy do minimum, dlatego dobrze, aby jako jedyna ozdoba, były one dobrej jakości.

Salon z kuchnią: kolor

Gdy urządzamy salon z kuchnią w stylu minimalistycznym, nie wprowadzajmy do aranżacji wnętrza zbyt dużej ilości barw. Takie wnętrza doskonale prezentują się w kontrastowych dwubarwach lub aranżacji jednorodnej kolorystycznie. Dobór koloru zależy także od wielkości wnętrza – w małych stosujmy jasne barwy, które powiększą optycznie pomieszczenie.

Salon z kuchnią: nowoczesna forma

Minimalistyczny salon z kuchnią czasami bardziej przypomina nowoczesne laboratorium, niż mieszkanie. Wszystko zależy jednak od gustu właściciela. W minimalistycznych wnętrzach królują nowatorskie formy i kształty oraz oryginalne wykończenia: kamień, szkło czy metal.

Zobacz w galerii pomysły na salon z kuchnią!