Salon nowoczesny czy klasyczny? 15 pomysłów, jak urządzić salon

2017-01-12 17:46

Salon nowoczesny czy klasyczny? Trzeba jednoznacznie się zdecydować, tym bardziej że na rynku jest tak wiele atrakcyjnych propozycji. Podpowiadamy, jak urządzić salon efektownie i z pomysłem. Mamy 15 propozycji na aranżację salonu - od nowoczesnego do klasycznego.

Spis treści

  1. Salon nowoczesny krok po kroku
  2. Styl eko: przytulna aranżacja salonu
  3. Niezastąpiona tradycja: salon klasyczny

Salon w stylu retro, lat 70. lub 80., zupełnie nowoczesny czy klasyczny - na co się zdecydować? Inspirując się mieszkaniami znajomych, zdjęciami w pismach wnętrzarskich i na stronach internetowych, staraj się określić, co Tobie jest najbliższe, najbardziej się podoba oraz w jakich wnętrzach najlepiej się czujesz i odpoczywasz. Bo nawet najpiękniejszy salon się nie sprawdzi, jeśli nie będzie odpowiadał potrzebom domowników. Podpowiadamy, jak urządzić salon.

Zobacz też: Aranżacje salonu - inspiracje. Galerie zdjęć >>>

Salon nowoczesny krok po kroku

Gdy już wybierzesz swój styl i wiesz, jak urządzić salon, trzymaj się konsekwentnie wybranego stylu. To najważniejsze, żeby nie zgubić dobrego efektu. W nowoczesnych wnętrzach ważne są przestrzeń, lekkość, prostota, aranżacyjna oszczędność. Pamiętaj, że salon nowoczesny nie lubi przepychu. Gdy pokój nie jest zatłoczony meblami i dekoracjami, łatwiej da się wyeksponować ciekawe meble lub przedmioty. Na przykład w kąciku wypoczynkowym świetnie zagrają sofa o prostej formie i stylizowany fotel obok niej. Meble mogą być drewniane lub fornirowane. Kolory? Masz do wyboru salon urządzony w mocnych, kontrastowych barwach albo spokojny, neutralny, utrzymany w jednej gamie barw, np. w bielach lub szarościach, albo dwóch - bieli z odcieniami kremowymi albo w szarości z bielami.

Zobacz też: Styl nowoczesny - galerie zdjęć >>>

Styl eko: przytulna aranżacja salonu

Jeśli urządzając salon w stylu eko – uważasz, że typowy dla niego zestaw barw ziemi: szarości, beżów, brązów, jest zbyt monotonny, dodaj do niego kilka akcentów bieli, błękitu lub zieleni. To wystarczy, by ożywić salon urządzony w stylu eko. Ważne, żeby mocne akcenty nie zdominowały stonowanej bazy. Wybieraj także naturalne tworzywa (drewno, wiklinę) i tkaniny: lniane, bawełniane oraz wełniane. Sprawdzą się również tkaniny z domieszką syntetyków, ale powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie. W salonie w stylu eko powinno być niewiele wzorów (lub nawet wcale). Tu liczą się faktury, sploty, szorstkość tynku na ścianie czy rysunki słojów drewna na podłodze i meblach.

Zobacz też:

Meble w stylu eko: tanie łóżko z palet w wersji zrób to sam >>>

Slow design: co to jest i dlaczego warto się tym zainteresować? >>>

Drewno we wnętrzu: dodatki z surowego drewna w aranżacji wnętrz >>>

Niezastąpiona tradycja: salon klasyczny

Dziś salon klasyczny nie oznacza mieszczańskiego, nieco ciężkiego stylu. Ma być ciepły, przyjazny, pogodny, a nie przytłaczający nadmiarem wzorów, ciemnych, nijakich barw czy masywnych mebli. Urządzając salon w stylu klasycznym, kieruj się zasadą: im mniej, tym lepiej. Dobry przykład - rozłożysta miękka kanapa będzie sprawiała wrażenie lżejszej, gdy z jej sąsiedztwa usuniesz nadmiar sprzętów czy dekoracyjnych przedmiotów i postawisz obok niej lampę o ciekawej formie. Staraj się także nie stosować zbyt wielu mocnych wzorów. Postaw na jeden, który będzie grał główną rolę. Pozostałe niech będą subtelne, jedynie dopełniające aranżację salonu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE