Drewno we wnętrzu: dodatki z surowego drewna w aranżacji wnętrz

2016-05-11 17:04

Dlaczego tak lubimy naturalne dodatki i drewno we wnętrzu? Styl eko to surowe drewno, które jest ponadczasową ozdobą mieszkania. Drewno nadaje wnętrzom charakteru, choć to zazwyczaj dość mocny akcent w pomieszczeniu. Drewniane dekoracje są uniwersalne, eleganckie, a także praktyczne. Drewno w domu nadaje mu szlachetnego wyrazu, a jego obecność zbliża nas do natury.

Spis treści

  1. Drewno we wnętrzu: proste jest piękne
  2. Styl eko we wnętrzu: drewno nie jedno ma imię

Lubimy styl eko i coraz chętniej wpuszczamy naturę do swoich wnętrz. Drewno we wnętrzu nadaje szlachetnego wyrazu aranżacji, a jego obecność zbliża nas do natury. Ostatnio bardzo popularne stało się tworzenie przedmiotów z "surowego" drewna. Tego typu drewniane dodatki nadają wnętrzom charakteru, choć to zazwyczaj dość mocny akcent w pomieszczeniach.

Drewno we wnętrzu: proste jest piękne

Coraz chętniej wybieramy drewno w swojej naturalnej postaci. Drewniane dodatki lub meble z drewna o nieregularnych kształtach, z dobrze widocznymi słojami lub sękami. Pieńki służące za stolik kawowy, palety lub skrzynki drewniane z odzysku, z których sami wykonujemy meble - chyba każdy wie o czym mowa. W postaci dekoracji do wnętrza coraz częściej można zobaczyć naturalne gałązki w wazonie. Zdawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego, a jednak to co proste jest najpiękniejsze! Lubimy styl eko i cenimy to co naturalne, co przybliża nas do świata natury - drewno bez oszlifowanych dokładnie krawędzi czy pociętych równo kawałków.

Styl eko we wnętrzu: drewno nie jedno ma imię

Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest dziś wiele rodzajów drewnianych dodatków, co za tym idzie także ich odcieni, drewno dobrze wpisuje się w praktycznie każdy rodzaj wnętrza. Do najbardziej popularnych należą dodatki wykonane z drewna sosnowego oraz buku. Dzięki swojej jasnej, ciepłej barwie sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Takie drewniane dodatki dobrze wpisują się w przestrzenie urządzone w stylu rustykalnym lub skandynawskim, drewno w takim towarzystwie sprawia, że aranżacja tworzy jedną, spójną całość.

Zobacz też: Drewno z odzysku w aranżacji wnętrz >>>

Dekoracje i meble z drewna są także świetnym elementem przełamującym minimalistyczne, nowoczesne aranżacje. Na tle jasnych kolorów i prostych płaszczyzn - drewniane dodatki są wyjątkowo dobrze widoczne i przykuwają swoją obecnością uwagę. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji najczęściej wybierają akcesoria z drewna w kolorze białym. Dekoracje z drewna pomalowanego na biało są niezwykle subtelne, wnoszą wiele świeżości i lekkości do wnętrza. Zupełnie przeciwny efekt otrzymamy, gdy we wnętrzu zastosujemy dodatki wykonane z ciemnego drewna. Sprawdzą się one doskonale we wnętrzach w stylu tradycyjnym. Drewniane dekoracje wnoszą do wnętrz ponadczasowy urok i styl eko, są uniwersalne, eleganckie, a także praktyczne. Drewno we wnętrzu odpowiednio dobrane może grać główną rolę w całej aranżacji lub być jej subtelnym dopełnieniem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE