Drewno we wnętrzu: dodatki z surowego drewna w aranżacji wnętrz

2016-05-11 17:04

Dlaczego tak lubimy naturalne dodatki i drewno we wnętrzu? Styl eko to surowe drewno, które jest ponadczasową ozdobą mieszkania. Drewno nadaje wnętrzom charakteru, choć to zazwyczaj dość mocny akcent w pomieszczeniu. Drewniane dekoracje są uniwersalne, eleganckie, a także praktyczne. Drewno w domu nadaje mu szlachetnego wyrazu, a jego obecność zbliża nas do natury.

Spis treści

  1. Drewno we wnętrzu: proste jest piękne
  2. Styl eko we wnętrzu: drewno nie jedno ma imię

Lubimy styl eko i coraz chętniej wpuszczamy naturę do swoich wnętrz. Drewno we wnętrzu nadaje szlachetnego wyrazu aranżacji, a jego obecność zbliża nas do natury. Ostatnio bardzo popularne stało się tworzenie przedmiotów z "surowego" drewna. Tego typu drewniane dodatki nadają wnętrzom charakteru, choć to zazwyczaj dość mocny akcent w pomieszczeniach.

Drewno we wnętrzu: proste jest piękne

Coraz chętniej wybieramy drewno w swojej naturalnej postaci. Drewniane dodatki lub meble z drewna o nieregularnych kształtach, z dobrze widocznymi słojami lub sękami. Pieńki służące za stolik kawowy, palety lub skrzynki drewniane z odzysku, z których sami wykonujemy meble - chyba każdy wie o czym mowa. W postaci dekoracji do wnętrza coraz częściej można zobaczyć naturalne gałązki w wazonie. Zdawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego, a jednak to co proste jest najpiękniejsze! Lubimy styl eko i cenimy to co naturalne, co przybliża nas do świata natury - drewno bez oszlifowanych dokładnie krawędzi czy pociętych równo kawałków.

Styl eko we wnętrzu: drewno nie jedno ma imię

Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest dziś wiele rodzajów drewnianych dodatków, co za tym idzie także ich odcieni, drewno dobrze wpisuje się w praktycznie każdy rodzaj wnętrza. Do najbardziej popularnych należą dodatki wykonane z drewna sosnowego oraz buku. Dzięki swojej jasnej, ciepłej barwie sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Takie drewniane dodatki dobrze wpisują się w przestrzenie urządzone w stylu rustykalnym lub skandynawskim, drewno w takim towarzystwie sprawia, że aranżacja tworzy jedną, spójną całość.

Zobacz też: Drewno z odzysku w aranżacji wnętrz >>>

Dekoracje i meble z drewna są także świetnym elementem przełamującym minimalistyczne, nowoczesne aranżacje. Na tle jasnych kolorów i prostych płaszczyzn - drewniane dodatki są wyjątkowo dobrze widoczne i przykuwają swoją obecnością uwagę. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji najczęściej wybierają akcesoria z drewna w kolorze białym. Dekoracje z drewna pomalowanego na biało są niezwykle subtelne, wnoszą wiele świeżości i lekkości do wnętrza. Zupełnie przeciwny efekt otrzymamy, gdy we wnętrzu zastosujemy dodatki wykonane z ciemnego drewna. Sprawdzą się one doskonale we wnętrzach w stylu tradycyjnym. Drewniane dekoracje wnoszą do wnętrz ponadczasowy urok i styl eko, są uniwersalne, eleganckie, a także praktyczne. Drewno we wnętrzu odpowiednio dobrane może grać główną rolę w całej aranżacji lub być jej subtelnym dopełnieniem.

Nasi Partnerzy polecają