SALON aranżacje. Salon w męskim stylu

2008-09-26 2:00 Kinga Zalewska-Stochmal

Salon dla faceta ma industrialny styl. Oto męskie wnętrze salonu, w którym ściana w kolorze betonu, stali oraz sprzęty przejęte z magazynów fabrycznych współistnieją z drewnianymi meblami i dodatki o orientalnym rodowodzie. Aranżacja salonu spodoba się osobą lubiącym nowoczesny wystrój wnętrz.

Salon dla facet odzwierciedla osobowość właściciela. Paweł jest młodym inżynierem i fotoamatorem. Fascynuje go architektura, ale i podróże do egzotycznych krajów. Chciał mieć salon oryginalny, podoba mu się styl industrialny, męskie wnętrze miało być urządzone z dużą dozą swobody. Oto jak sobie z tym zadaniem poradził architekt wnętrz.

Salon dla faceta: aranżacja

Stąd pomysł w aranżacji męskiego wnętrza, by do projektowanego salonu z miejscem do pracy przenieść jego wspomnienia z podróży. Jedną ścianę w salonie zajęły więc ulubione fotografie, a powstała kompozycja nadała wyraz całemu wnętrzu. Ponieważ Paweł pracuje w domu tylko od czasu do czasu – głównie przy komputerze – możliwe było zastosowanie konsoli zamiast klasycznego biurka. By zapewnić najlepszy dostęp do światła dziennego, stanęła przy oknach. Niezbędne sprzęty – skaner oraz drukarka – umieszczone na szafce obok, pozostają dyskretnie na uboczu salonu. Dzięki takiej organizacji przestrzeni w męskim wnętrzu wystarczy usunąć laptop, a salon staje się ponownie stuprocentowym salonem, a konsola – jego szlachetną ozdobą. Ustawione w pobliżu konsoli miniławy nawiązujące do niej prostą formą mogą służyć jako podręczne stoliki albo siedziska.

W salonie industrialny charakter betonowej ściany i stalowej konstrukcji nietypowego regału oraz szafki z lakierowanej proszkowo stali zintegrował się wizualnie z elementami o orientalnym rodowodzie – drewnianymi meblami w ciepłym odcieniu. Powstała spójna kompozycja salonu uzupełniona o nowowczesne sprzęty.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021