Przytulna aranżacja salonu: drewno i ściana z cegieł. Pomysłowy salon z jadalnią

2012-12-07 14:54

Aranżacja salonu jest mieszanką stylów i kolorów. Salon z jadalnią urządzony nowocześnie sprawia przytulne wrażenie. Aranżacja salonu z drewnem i ścianą z cegieł to gwarancja ciekawego wystroju wnętrza. Nowoczesny salon: zdjęcia.

W starej kamienicy udało się stworzyć bardzo przyjemną strefę dzienną. Aranżacja salonu wymagała, aby duża kuchnia oddała część swej powierzchni na pracownię, która łączy salon z sypialnią. Mieszkanie jest otwarte, jedynie łazienkę i pokój dzieci oddzielają solidne, stare, drewniane drzwi. Salon połączono z jadalnią.

Aranżacja salonu: drewno i ściana z cegieł

Aranżacja salonu jest mieszanką stylów i kolorów. Mimo to efekt wydaje się spójny. Panele podłogowe w salonie nie mają jednolitego wybarwienia. Dzięki temu dobrze łączą się kolorystycznie zarówno z jasnym, jak i ciemnym drewnem. Dekoracją salonu jest ściana ze starej cegły, która sprzyja godzeniu odmiennych stylistycznie klimatów. To ona nadaje ton całej aranżacji wnętrza. Dzięki niej salon jest oryginalny i klimatyczny. Wybrane przez właścicieli meble do salonu też nie należą do typowych. Starannie ułożone polana nie są zapasem do kominka. To dekoracja i optyczne podparcie dla długiego blatu szafki RTV. W takim towarzystwie ogromny zegar z AlmiDecor i kupiony na pchlim targu saksofon mają ważne zadanie: tworzą klimat salonu z jadalnią.

Nowoczesny salon z jadalnią

Salon z jadalnią składa się z masywnego stołu i klasyków wzornictwa - białych krzeseł Panton. Nowoczesne umeblowanie uzupełnia stylowa biała komoda i odziedziczona po dziadku maszyna do pisania. Lampki - na parapecie i przy komodzie, to  interpretacje znanych projektów: Kozo Lamp z hydraulicznych rurek oraz unoszący się na kablu Flap Flap. Taka aranżacja salonu z jadalnią to ciekawy pomysł, ale wymagający dyscypliny i wyczucia estetycznego.