Nowoczesny SALON Z KUCHNIĄ pełen światła: drewno na ścianie i kolory natury w pięknym wnętrzu

2013-12-19 19:02

Salon z kuchnią jest nowoczesny a jednocześnie przytulny. Koncepcję wnętrza zbudowano w oparciu o jasne kolory natury oraz drewno, skórę i alcantarę. Nowoczesne wnętrze jest przestronne, a puszyste materiały i elementy dekoracyjne nadają mu optymistyczny klimat.

W nowoczesnym salonie z kuchnią pomysłowo wykorzystano naturalne materiały. Dzięki tej koncepcji udało się stworzyć przytulne i optymistyczne wnętrze. Drewniane elementy wykończenia, naturalne tkaniny i jasna kolorystyka sprawiają, że salon z kuchnią sprzyja rodzinnym spotkaniom i relaksowi.

Salon z kuchnią: nowoczesne wnętrze w zgodzie z naturą

Dzięki zastosowaniu jasnych barw salon z kuchnią wydaje się optycznie większy. Architekci postawili na tercet czystej bieli, słomkowych żółcieni i intrygujących szarości. Kuchnia połączona z salonem urządzona jest w białym kolorze. Ciekawy projekt zabudowy kuchennej – bez uchwytów – sprawił, że szafki są niemal niewidoczne, a ich  prosty układ dobrze wpisuje się w nowoczesny styl wnętrza. Biała podłoga wykończona żywicą podkreśla nowoczesny charakter wnętrza.

Przełamaniem dosyć chłodnego obrazu wnętrza jest jedna ze ścian, którą przeobrażono w witrynę wykonaną z naturalnego, matowego drewna (dąb bielony).

Biała kuchnia płynnie przechodzi do salonu, a oba wnętrza łączy strefa jadalni. Salon również bazuje na bieli, jednak jego aranżację ożywiają wyblakłe beże i zgaszone brązy. W nowoczesnym salonie z kuchnią główną rolę pełni dostojny, rozłożysty narożnik w pasy. Centralna ściana w salonie wykończona została naturalnym drewnem, które stanowi motyw przewodni całego projektu. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym jest przestrzenny plafon, który początek swój ma na suficie i przechodzi na ścianę z telewizorem. Aranżacja salonu z kuchnią jest jasna, a dzięki naturalnym materiałom równiez przytulna.