Nowoczesny salon, który zachwyca: szare ściany, drewno na podłodze i ciekawe wzornictwo

2014-01-21 15:05 Dominika Olszyna|Opracowanie: Redakcja

Nowoczesny salon jest niemal idealny – szare kolory ścian ociepla jasne drewno na podłodze, a ciekawe wzornictwo nadaje wnętrzu oryginalny charakter. Salon inspirowany stylem skandynawskim zachwyca przytulnością i spokojem.

Właścicielka chciała, aby mieszkanie było miejscem wytchnienia po ciężkim dniu pracy. Inspiracją do aranżacji całego mieszkania i nowoczesnego salonu były wnętrza skandynawskie – jasne, wypełnione naturalnym drewnem, odcieniami beżu, brązu oraz relaksacyjną mocą stonowanego błękitu. W salonie nie mogło zabraknąć również nowoczesnego wzornictwa, które nadaje charakter salonowi z szarymi ścianiami.

Większość ścian w mieszkaniu jest biała i jasnoszara. Ciemniejszy kolor na ścianie nowoczesnego salonu, widziany już od wejścia, powiększa optycznie przestrzeń i dodaje głębi. Na podłodze położono naturalny, lakierowany dąb. Dzięki niemu wnętrze wydaje się ciepłe i przytulne. Przestronne wnętrze mieszkania ożywiają lampy Mirror Ball zaprojektowane przez Toma Dixona.

Nowoczesny salon w ciepłych szarościach

Stół, który znajduje się w centralnym punkcie mieszkania, łączy nowoczesny salon z kuchnią. Właścicielka chciała, by był uzupełnieniem ciepłego wnętrza, więc jego stalowe nogi przełamują tonację drewna. Wymarzony model znalazła w sklepie NAP.

Ściana, która początkowo była zaprojektowana pod telewizor, okazała się doskonałym tłem dla sztuki. Właścicielka nie chciała, aby sprzęt stał się głównym punktem salonu. Projektantki zaproponowały tzw. dominantę kolorystyczną w postaci obrazu, który namalowała jedna z nich – Weronika Bukowska. Jego wymiary zostały tak dobrane, by zasłonił kable wyprowadzone pod sprzęt RTV. Efekt zaskoczył wszystkich, a spokojne wnętrze ożyło.