Osoby zmęczone nowoczesnym minimalizmem oddychają dziś pełną piersią. A to dlatego, że trendy idą na przekór prostocie. Króluje egzotyczna feeria barw i wzorów, a motywy miejskiej dżungli odważnie wkraczają do wnętrz.

Modny motyw dekoracyjny: dlaczego flamingi?

Można sobie zadać pytanie, skąd taka popularność flamingów jako motywów dekoracyjnych? Przede wszystkim: nie jest to nowość. Flamingi pojawiały się już głównie na tapetach czy poszewkach. Ponadto miłośnicy egzotyki mogli sobie sprawić plakat lub grafikę z tymi różowymi ptakami. Jednak dopiero w tym roku spoglądają na nas zewsząd. Należy to wiązać z dwoma gorącymi trendami.

Po pierwsze, motywy egzotyczne rządzą! A jeśli egzotyka, to ukłon w stronę natury i wyrazistych barw oraz form. Flamingi jako motyw dekoracyjny to zarówno piękny kolor, jak i urokliwe kształty. Co więcej, designerzy nie byliby sobą, gdyby nie poeksperymentowali z takim dekorem. Stąd spotkamy flamingi nie tylko różowe, lecz także białe czy niebieskie.

Po drugie, kolor różowy jest jedną z popularniejszych barw w tym sezonie. Świetnie łączy się np. z wyrazistą zielenią, błękitem czy uniwersalną szarością. Poza tym łagodne odcienie różu coraz bardziej zadomawiają się we wnętrzach w stylu skandynawskim.

Zobacz też: Aranżacja w stylu orientalnym - krok po kroku >>>

Flamingi w roli dekoracyjnej: co wybrać?

Tapety we flamingi. Pierwsza rada – taką tapetę wybierzmy tylko na jedną ścianę. Powtarzający się motyw, nawet jeśli barwny i wzorzysty, nie przytłoczy wnętrza. Wyrazista dekoracja ścienna od razu ożywi wnętrze.

Nie przegap: Tapetowanie ścian - jaki rodzaj tapety wybrać? >>>

Tkaniny we flamingi. Tu wybór mamy duży – od poszewek na poduszki przez poszwę na kołdrę, ręczniki domowe, ręczniki plażowe aż po zasłony czy ściereczki kuchenne.

Grafiki i plakaty. Dobry wybór dla osób, które jeszcze nie są do końca przekonane co do motywu flamingów. Warto więc zacząć od niedużych dekoracji.

Dodatki dla domu i nie tylko. Wystarczy wymienić kilka możliwości: lampka flaming, dekoracyjna figurka, parasol we flamingi, flamingowa konewka czy torba plażowa.

Letnie trendy wnętrzarskie: GALERIE ZDJĘĆ

Flamingi to tylko jedna z propozycji, jeśli chodzi o metamorfozę wnętrza w letnim rytmie. A jakie są inne? Zajrzyj do naszych galerii zdjęć.