MEBLE DO SALONU: Jak ustawić BIAŁĄ SOFĘ - 10 POMYSŁÓW na aranżację salonu z białą sofą

2013-05-27 17:01

Twierdzenie, że biała sofa jest niepraktyczna już dawno przeszło na stronę mitów. Biała sofa w aranżacji salonu nie tylko zdobi, ale często to właśnie ona nadaje wnętrzu charakter. Zobacz 10 ZDJĘĆ, jak wybrać białe meble do salonu.

Biała sofa dobrze wygląda zarówno we wnętrzach małych, jak i dużych. Białe meble doskonale wkomponują się niemal w każdą kolorystykę, a biała sofa w aranżacji salonu może stać się jego prawdziwą ozdobą.

Aranżacja salonu z białą sofą

Biała sofa może być równie praktyczna jak sofa szara, czy brązowa. Wszystko zależy, z jakiego materiału jest wykonana. Należy wybierać tkany obiciowe odporne na ścieranie, nieprzepuszczalne – lub o małej higroskopijności i łatwe do czyszczenia. Taka tapicerka zagwarantuje nam, że nawet jeśli na białą sofę rozlejemy napój, nie wchłonie on szybko i zdążymy wyczyścić obicie. To kryterium jest także ważne, gdy mamy małe dzieci. Możemy się także zdecydować na białą sofę ze skóry, która będzie jeszcze łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Biała sofa w salonie

Biała sofa sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych. Ciekawie wygląda na tle ciemnego koloru ścian lub na ścianie betonowej. Pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w chłodnych i spokojnych barwach, ale biała sofa nadaje się również do wnętrz w stylu retro czy glamour. Duża biała sofa w salonie może stać się centrum rodzinnym, a ocieplona kolorowymi poduszkami i dodatkami, nabierze przytulnego charakteru.

Zobacz w GALERII 10 pomysłów na białą sofę!