Malowanie ścian: kolory ścian i metamorfoza salonu. Salon niebieski

2011-07-15 12:35 Karolina Klepacka

Kolory ścian czynią cuda. Zmiana koloru ściany kosztuje niewiele więcej niż puszka farby i nowe dodatki, a dzięki temu zabiegowi salon zyska nowy wystrój. Zobacz jak kolory ścian wpływają na wygląd pokoju. Aranżacja salonu w kolorze niebieskim spodoba się tym, którzy lubią lekkie, jasne i orzeźwiające kolory wnętrz.

Jeśli lubisz lekkie, jasne aranżacje wnętrz, postaw na chłodne kolory ścian. W naszej metamorfozie salonu dominującym kolorem jest farba w kolorze błękitnym. Malowanie ścian wykonaliśmy farbami z kolekcji Śnieżka Barwy Natury (odcień „Wiosenny deszczyk” połączony został z piaskowym „Wspomnieniem lata”). Kolory wnętrz to nie tylko ściany, ale także kolory mebli i dodatków. Do błękitnego i bezowego koloru ścian wystarczy dodać kilka poduszek w gładkie i graficzne wzory oraz błękitne drobiazgi, by aranżacja salonu stanowiła harmonijną całość. Kropką nad „i” mogą być dodatki w kolorze pomarańczowym.

Kolory wnętrz: malowanie ścian

Inspiracją do zmiany koloru ścian może być drobiazg, np. nowy wazon czy dywan. Kilka próbnych pociągnięć pędzla pozwoli ocenić, czy dokonaliśmy dobrego wyboru farby. Jeśli kolor farby pasuje do wsytroju salonu, można śmiało zacząć malowanie ścian. Zmianę koloru ścian umożliwają meble w jasnych, neutralnych kolorach. To dobra baza do zmiany koloru ścian. W aranżacji wybraliśmy dwa kolory: jeden wyrazisty mocny (błękit) drugi dopełniający: z gamy beżów.