Magiczny salon na święta: aranżacja salonu która zachwyca

2013-12-13 8:40

Aranżacja salonu w bieli zachwyca pięknymi dekoracjami na Boże Narodzenie. Wysoka choinka, girlanda na kominku i migocące lampki tworzą magiczną atmosferę świąt. Dekoracja salonu na święta: zdjęcia z prawdziwego mieszkania.

W domu już od progu króluje Boże Narodzenie. W każdym pomieszczeniu można znaleźć akcent podkreślający ten niezwykły czas. Najwyraźniej święta widać w aranżacji salonu, która choć subtelna, zachwyca mocą dekoracji i dodatków.

Magia w aranżacji salonu na święta

Właściciele lubią białe wnętrza. Są jasne i czyste estetycznie. Na tle bieli każdy barwny akcent nabiera mocy. Zielone gałązki ustawione w srebrnych naczyniach są dekoracyjne same w sobie. Jako bazę w aranżacji salonu na święta warto wybrać biel lub – jeśli komuś wydaje się ona zbyt „szpitalna” – jej wersje złamane odcieniami beżu, szarości, écru. To zapewni wnętrzu jednorodność i szlachetność. To także najprostszy sposób na uniknięcie aranżacyjnych wpadek.

Salon tworzy z jadalnią jedną przestrzeń, w której dekoracje świąteczne wyraźnie odbijają się na tle białych ścian i jasnych mebli. Choinka pod sufit (żywa, w donicy; po świętach trafi do „poczekalni” w garażu, a potem – do ogrodu), girlanda na kominku, dziesiątki świec i lampek to zaledwie przygrywka. Święta są obecne w każdym pomieszczeniu, a właściciele wiele dekoracji świątecznych wykonali samodzielnie. Aranżacja salonu na święta – ale także i całego domu - zaczyna się już praktycznie na początku grudnia. Dzięki temu ozdoby świąteczne są przemyślane i dopracowane, a efekt wystroju – zachwycający.