Kino domowe we wnętrzu: Kącik telewizyjny w salonie

2013-05-14 13:41

Kochasz kino, ale drażni cie publiczność multipleksów? Wyjściem będą prywatne projekcje odbywające się w kinie domym. Podpowiadamy jak wygodnie urządzić kącik telewizyjny w salonie, gdzie znaleźć najlepsze miejsce na telewizor i jak ustawić kanapy.

Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4614
Autor: Tomasz Wieczorek

Na pozór salon otwarty na kuchnię nie sprzyja aranżowaniu kina domowego. Ale nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać. Spróbowałem zorganizować przestrzeń w pokoju w taki sposób, by dało się ją łatwo zmienić, niczym dekorację na scenie. W ciągu dnia, gdy potrzebujemy więcej przestrzeni, światła i dobrego dostępu do kuchni, za ekranem telewizora funkcjonuje tylko wąski pas ścianki działowej, a za plecami osoby siedzącej na kanapie szara płaszczyzna i dekoracyjne, podświetlane płyciny.

Natomiast gdy przychodzi czas na projekcję, zmieniamy scenografię. Zza ekranu wysuwają się dwa skrzydła w kolorze dopasowanym do reszty pomieszczenia, ozdobione plakatami filmowymi. W ten sposób „sala projekcyjna” zostaje oddzielona od kuchni.

>>> TELEWIZOR W SALONIE: Jak ustawić telewizor w salonie, dobre miejsce - ZDJĘCIA

Za kanapą również zmiana dekoracji: płyciny znikają za szarymi panelami, ukazuje się pod-świetlone miejsce na fotosy i na dole pyty DVD. Gotowe, wystarczy tylko wybrać film i wygodnie usiąść. Warto jeszcze zwrócić uwagę na szczegóły wykończenia pokoju. Dominujące kolory, czyli biały i szary, podkreślają atmosferę kinową. Najciekawszy jest jednak pomysł obicia ścian i przesuwanych skrzydeł materiałem, który nie tylko pochłania światło, ale również w pewnym stopniu tłumi dźwięk. Pomiędzy kanapą a telewizorem ustawiłem szklany stolik. W podwieszanym suficie zaproponowałem dyskretne punktowe oświetlenie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE