Jak urządzić salon: ozdobna tkanina w salonie

2008-09-26 2:00 Aleksandra Stępnikowska

Jeden, za to wytworny wzór tkaniny w salonie decyduje o wystroju wnętrza. Manierystyczny wzór, choć pojawia się zaledwie na kilku płaszczyznach, nadaje ton całemu wnętrzu. Salon jest stylowy i bardzo kobiecy. Aranżacja salonu utrzymana jest w kontrastowych kolorach.

Zastanawiając się jak urządzić salon, warto wybrać jakiś najważniejszy motyw dekoracyjny. W naszej aranżacji kluczowy element aranżacji salonu to ciężki, złożony deseń tkaniny - absolutnie wystarczający motyw dekoracyjny w tym wnętrzu. Taka tkanina w salonie w towarzystwie nowoczesnych mebli natychmiast przykuwa uwagę, nawet jeśli pojawia się tylko na niewielkim fragmencie ściany lub pokryciu fotela. Salon z ozdobną takniną jest stylowy i kobiecy.

Salon: wybór kolorów i wzorów do salonu

Każde wypróbowane zestawienie kolorystyczne, choćby takie jak pomarańcz z zielenią czy żółć z fioletem, by się naprawdę podobało, musi zostać dobrze wyeksponowane w salonie. W przeciwnym razie jego urok zniknie w natłoku elementów lub barw. Salon z wyrazistym zestawieniem bieli, czerni i czerwieni potrzebuje jasnego neutralnego tła. Ale uwaga! Czysta biel w salonie mogłaby okazać się zbyt mocna, dlatego na ścianach pojawia się delikatny beż, który uszlachetnia aranżacje salonu i przydaje jej subtelności.

Ostre kontasty kolorów w salonie równoważone są bogactwem tkanin i faktur, proste krawędzie mebli - przepychem wzoru rokokowej arabesi. Dominację matowych tkanin warto lekko przełamać połyskliwymi powierzchniami szkła, porcelany i kryształu.