Dziś w każdych warunkach możesz mieć w domu migoczący blask płomieni: prawdziwych, elektrycznych bądź pochodzących z biopaliw. Możesz także postawić sam portal kominkowy, a w nim mnóstwo świec – efekt naprawdę doskonały. Właściwie to obejdziesz się nawet bez portalu! Na niskim stoliku połóż dużą metalową tacę i umieść na niej kilkanaście świec różnej wysokości i grubości. Liczy się blask, w którym wszystko wokół pięknieje, a nam robi się ciepło na sercu.

Jak ozdobić kominek na Boże Narodzenie?

Na świąteczne przesiadywanie przy kominku wystrój go jak należy. Sięgnij po bombki i gałązki, świece i lampiony. Wszelkiego rodzaju portale są doskonałym miejscem na zawieszki czy skarpety. Mogą być bez prezentów, byle były dekoracyjne. Wianki powieś na ścianie lub postaw na kominkowym blacie. Świetnie sprawdzi się girlanda, która może spływać po bokach aż do podłogi. Zaplącz w nią lampki choinkowe albo oprósz ją sztucznym śniegiem – zrobi się bajkowo. Jeśli masz „kominek” na tacy, miejsca między świecami wypełnij błyszczącymi bombkami (musi być ich dużo), które fantastycznie zwielokrotnią blask świec. Wygląda to pięknie! Warto poeksperymentować z lustrem, np. postawić taflę bez ramy za taką świecową kompozycją albo tealighty w szklanych osłonkach na lustrzanej powierzchni.

..  Modne bombki choinkowe: szklane, ze wstążki, decoupage, z papieru i nie tylko >>>

..  Ozdoby świąteczne z pomarańczy – pachnące dekoracje na Boże Narodzenie >>>

Spójne dekoracje kominkowe

Dekorując kominek na święta, zadbaj o jednorodny wyraz wystroju. Jak na bogato, to niech wszystko lśni, migocze, kapie od złota i srebra. Możesz też włączyć dowolny kolor, który będzie korespondował z wnętrzem. Naturalne ozdoby: drewno, szyszki, zielone gałązki, patyki, suszone rośliny i owoce, najlepiej wyglądają w swoim towarzystwie. Łącz je z zielenią iglaków i mchu.

Kominek alternatywny – portal kominkowy

Już sam portal kominkowy, który ciekawie imituje prawdziwy kominek, ma wspaniałe walory dekoracyjne. Możesz kupić drewniany lub kamienny, prosty lub rzeźbiony albo zrobić samemu z płyty gipsowo-kartonowej i listew sztukateryjnych. Rzekome palenisko osłoń parawanem, postaw w nim duży wazon z kompozycją kwiatową albo zrób kilka półek na ulubione książki. Możesz też potraktować go żartobliwie i wkleić kawałek tapety z widokiem pejzażu lub ceglanej ściany.

cover
Moje Mieszkanie

Wystrój domu na święta – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Opracowanie: DD Zdjęcia: Furniture Village

POLECANE ARTYKUŁY