Choinki na ścianę, czyli same korzyści i duży efekt

Niedrogie, zajmujące niewiele miejsca, klimatyczne, a do tego bardzo łatwe w przechowywaniu – czego chcieć więcej? Choinka ścienna może zostać wykonana z różnych materiałów i zrobi ją każdy, bez względu na umiejętności. Nie zbiera kurzu i z powodzeniem położymy pod nią prezenty. Choinka na ścianie będzie wyglądać dobrze zarówno w stylu nowoczesnym, glamour, jak i… każdym innym, bo wszystko zależy od tego, jaki kolor lampek wybierzemy do aranżacji. A zatem do dzieła!

Choinka na ścianie – najprostsze rozwiązanie

W domu są lampki choinkowe? W takim razie choinka z lampek na ścianie jest już prawie gotowa. Jedyne, czego potrzebujemy, to samoprzylepne haczyki (przeźroczyste), które kupimy za kilkanaście złotych w wielu marketach. Wybierzmy koniecznie takie, które można później łatwo usunąć. Ścianę odkurzmy i przetrzyjmy szmatką, aby nic na niej nie zalegało. Haczyki rozwieśmy w taki sposób, aby po zawieszeniu na nich lampek stworzyć kształt choinki. Na haczykach umieśćmy również ozdoby oraz zielone girlandy, które będą imitować gałązki. I już – prosta, efektowna i ciekawa choinka na ścianę gotowa. Prawda, że choinka na ścianie z lampek to zadanie, z którym poradzi sobie dosłownie każdy?

..  Ozdoby świąteczne ręcznie robione – INSPIRACJE >>>

Choinka do powieszenia na ścianie – co znajdziemy w sklepach?

W sklepach i na aukcjach internetowych nie brakuje choinek gotowych, których montaż zajmuje dosłownie chwilę. Przykładem jest drewniana choinka na ścianę, która pięknie koresponduje ze stylem skandynawskim. Równie prostym rozwiązaniem stanie się gotowa choinka LED na ścianę, którą powiesimy także w oknie lub na szafie. Pozostaje jednak pytanie: czy warto wydawać kilkadziesiąt złotych, skoro można wykonać ozdobę samodzielnie?

Choinka na ścianie – jak zrobić?

  • Choinka na ścianie z patyków

Do jej wykonania będziemy potrzebować patyków o długościach: 15 cm, 30 cm, 45 cm, 60 cm, 75 cm i 90 cm (w ten sposób uzyskamy choinkę o wysokości ok. 142 cm). Oprócz tego przygotujmy sznurek oraz haczyki. Patyki musimy zamocować na sznurku w taki sposób, aby stworzyły trójkątną choinkę (u dołu najdłuższy patyk, na górze najkrótszy). Łącząc je za pomocą sznurka, na pewno uda się przygotować szkielet, do którego dodamy później lampki i ozdoby.

Jeżeli wydaje się to za trudne, możemy wykonać łatwiejszą wersję choinki. Potrzebne będą dwie listewki, które powinny stworzyć na ścianie trójkąt (złączmy je u góry, u dołu „zamknięciem” będzie listwa podłogowa). Powstały trójkąt wypełnimy szczelnie zieloną girlandą, zawieszając ją na haczykach przytwierdzonych do listewek. Możemy użyć do tego również kleju na gorąco (wówczas przydadzą się osoby do pomocy).

Kolejną opcję stanowi zbicie szkieletu choinki z listewek: jedna długa listewka, przecinana w poprzek krótkimi listwami, tworząca kształt choinki. Do szkieletu przywiążmy sznurkiem lub cienkim drucikiem żywe gałązki, szczelnie wypełniając całość. Efekt będzie zaskakująco udany!

  • Choinka z filcu na ścianę

W internecie bez trudu kupimy filc, który jest niedrogi. Odrysujmy na nim kształt choinki, wytnijmy i przylepmy na ścianę za pomocą rzepów (które dostaniemy w marketach). Ozdoby przyklejmy przy użyciu kleju na gorąco, ale równie dobrze sprawdzą się haczyki, o których pisaliśmy już wcześniej. Przygotowanie takiej choinki to świetna zabawa dla całej rodziny.

  • Drewniana choinka na ścianę

A może mamy w okolicy stolarnię? Poprośmy, aby wycięto dla nas choinkę z drewnianej, cienkiej płyty. Będzie tak urokliwa, że sama w sobie, bez ozdób, stanie się atrakcyjną ozdobą.

  • Choinka na ścianie wyłącznie z ozdób

Przygotujmy kawałek brystolu (możemy go oprawić dla większego efektu) i mnóstwo różnych ozdób (najlepiej w miarę płaskich). Na brystolu odrysujmy ołówkiem kształt choinki (trójkąt), po czym wypełnijmy go od góry do dołu ozdobami. Nie zapomnijmy o gwieździe na górze!

..  Choinka z makaronu KROK PO KROKU >>>

..  Choinka z papieru – pomysły DIY >>>

..  Choinka na pniu zrób to sam >>>