CEGŁA w salonie: nowoczesna aranżacja salonu. Jak stworzyć ciepły klimat w salonie

2013-10-27 9:53 Redakcja

Cegła na ścianie w aranżacji salonu nie przytłacza, a według nas salon jest bardziej nowoczesny niż rustykalny. Jeśli szukasz pomysłu na ciekawą aranżację salonu z cegłą, obejrzyj te aranżacje wnętrz. Zobacz jak ceglana ściana tworzy niepowtarzalny klimat wnętrza i do jakich mebli pasuje.

Aranżacja salonu z cegłą na ścianie jest pomysłowa, z przewagą w kierunku nowoczesności. W nowym mieszkaniu wszystkie ściany zostały wyburzone, by zyskać jak najwięcej miejsca. Między kuchnią a salonem wybudowano pomysłowy kubik z płyty kartonowo-gipsowej. Od strony salonu jest w nim wnęka na telewizor, a od strony kuchni - miejsce na pojemne szafy kuchenne. Aranżacja salonu mimo że urządzona w kolorach natury, ciepłych brązach połączonych z ceglaną ścianą, nie jest ciemna. Ma duże okna od podłogi do sufitu, dzięki temu do wnętrza wpada mnóstwo światła.

Aranżacja salonu z cegłą na ścianie

Ściany z cegieł to chętnie wykorzystywany pomysł we wnetrzach, a zwłaszcza w aranżacji salonu. Salon z ceglaną ścianą jest na pewno klimatyczny. W tym salonie cegły świetnie pasują do desek na podłodze, drewnianych okien i masywnego drewnianego stołu. Dla złagodzenia rustykalnego wystroju wnętrza, właściciele dołożyli plastikowe przezroczyste krzesła, szklany stolik, stalowe fronty szafek w kuchni oraz dizajnerskie lampy z odkrytymi żarówkami i nowoczesny sprzęt audio. Delikatne szklane sprzęty oraz duże okna osłonięte jedynie żaluzjami świetnie komponują się ze ścianami z cegły, dodając aranżacji salonu lekkości. Przy ładnej pogodzie salon powiększa się o powierzchnię tarasu. Urządzając salon właściciele inspirowali się kolorami natury, ciepłe brązy tworzą przytulną aranżację wnętrza.