Wnętrza domu: salon z kuchnią w centrum nowoczesnych wnętrz

Wnętrza domu, w których dominują jasne kolory i naturalne materiały. Drewno, kamień i lniane tkaniny, dopełniono wyrazistymi akcentami, które nadają aranżacji wnętrz wyjątkowego charakteru. Serce domu stanowi otwarta strefa dzienna, gdzie na tle stonowanej aranżacji wyróżnia się oryginalne wykończenie ściany w salonie. Prezentujemy projekt wnętrz domu, za który odpowiada Krystyna Dziewanowska z Red Cube Design.

Szare kanapy w salonie
Nowoczesna sypialnia
Salon z kuchnią i jadalnią
Czarna ścianna w salonie
Aranżacja kuchni w stylu minimalistycznym

Założeniem projektowym była aranżacja wnętrz domu, który kupiony został w stanie deweloperskim. Zadaniem projektantki było urządzenie domu, unikając przy tym wszelkich przeróbek instalacyjnych czy zmian funkcji. Warunkiem było dopasowanie do nowego wnętrza mebli oraz lamp, które były na wyposażeniu poprzedniego lokum właścicieli.

Projekt wnętrz: neutralna naturalność w aranżacji wnętrz

Serce wnętrz domu stanowi dzienna część, na którą składa się salon z kuchnią oraz jadalnią. Na parterze domu zaaranżowano także nowoczesną sypialnię, łazienkę oraz pokój dla dziecka. Całość została utrzymana w stonowanej kolorystyce, w której dominują naturalne materiały i lniane tkaniny. Na tle neutralnej aranżacji wnętrz, prowadzenie obejmują charakterystyczne elementy czerni, które nadają całości głębi.

Sprawdź też: fuzja kuchni, jadalni i salonu w jednej aranżacji!

Przysłowiową wisienką na torcie jest soczyście pomarańczowy fotel inspirowany ikoną designu – fotelem Egg. Na piętrze domu zaaranżowano duże biuro oraz dodatkowy pokój gościnny z nowoczesną łazienką. Projektantka, chcąc zachować spójność aranżacji poszczególnych wnętrz domu, postawiła na powtarzającą się kolorystykę oraz wykorzystanie tych samych materiałów. Iście domowego wyrazu, nadaje wnętrzom dębowy parkiet, domykający jednocześnie spójną aranżację.

Wnętrza domu: szarość w połączeniu z beżem i czernią

Podstawą projektu wnętrz jest jednolita i powtarzająca się w kolejnych wnętrzach domu kolorystyka oraz zastosowanie tych samych materiałów. Celem osiągnięcia przytulnej i ciepłej aranżacji, zdecydowano się na połączenie szaro-beżowych ścian z popielatymi meblami. Dodatkowo zamontowane listwy ścienne i przysufitowe, dodają aranżacji wyjątkowej elegancji. W kwestii wykończenia wnętrz postawiono na naturalność, która przejawia się w zastosowaniu naturalnego drewna, kamienia i otulenia całości lnianymi tkaninami. Dopełnieniem projektu wnętrz są oryginalne lampy oraz czarne akcenty nadające aranżacji charakteru.

Wnętrza domu otwartego: salon z kuchnią i jadalnią

Otwarta na salon kuchnia to klasyczne wnętrza w stylu minimalistycznym. W kwestii zabudowy meblowej, projektantka zdecydowała się na prostą zabudowę w jasnym, która zapewniając optymalne ilości miejsca do przechowywania, nie wychodzi na prowadzenie aranżacji. Całość dopełniona drewnianym blatem, otula wnętrze przyjemnym domowym klimatem. Na granicy salonu z kuchnią zaaranżowano strefę jadalnianą, nawiązującą stylistyką do eleganckich i stylowych przestrzeni.

Sprawdź też: czarne ściany - udomawiamy czerń we wnętrzu

Część wypoczynkową stanowią dwie popielate kanapy dopełnione czarnym stolikiem. Elementem przełamującym minimalistyczną aranżację jest fotel w kolorze soczystej pomarańczy, który z pewnością nie pozostanie niezauważony. Kropkę nad i stanowi wykończenie kominkowo-telewizyjnej ściany, która przykuwa wzrok odważną czernią. W kwestii aranżacji sypialni postawiono na funkcjonalną nowoczesność, w której króluje wygodne łóżko oraz minimalistyczna czarna komoda z białymi frontami.

Kontakt z pracownią:

Red Cube Design
ul. Motylkowa 60
Wrocław
www.redcubedesign.pl

Zobacz inne realizacje Red Cube Design

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Źródło: Red Cube Design Zdjęcia: Mateusz Torbus 7TH IDEA

POLECANE ARTYKUŁY