Salon z kuchnią i jadalnią: minimalistyczne wnętrza domu z dominacją naturalnego drewna

Wnętrza domu, którego serce stanowi salon z kuchnią i jadalnią. Klasyczna aranżacja wnętrz zachowująca wszystko to, co najlepsze w zabytkowym domu. Odsłonięte elementy konstrukcyjne, oszczędna kolorystyka i dominacja naturalnego dębu – wszystko to decyduje o oryginalności projektu wnętrz domu autorstwa Projekt Kolektyw.

Szara sofa w salonie
Drewniany stół z elementami stalowymi
Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią
Drewniany stół w jadalni
Industrialne oświetlenie w salonie

Założeniem aranżacyjnym był projekt dziennej części domu z 1920 roku. Dzięki gruntownej przebudowie wnętrz domu uzyskano otwartą, wysoką na dwie kondygnacje część dzienną. To właśnie ona została zaplanowana jako przestronne wnętrze salonu z kuchnią i jadalnią, który charakteryzują oryginalne detale wyposażenia i odsłonięte elementy konstrukcyjne. Za projekt wnętrz prezentowanego salonu z kuchnią i jadalnią odpowiada Agnieszka Usarek z Projekt Kolektyw.

Salon z kuchnią i jadalnią: serce wnętrz domu z historią

Dzienna część domu to otwarta na dwie kondygnacje przestrzeń, której największą zaletą są odsłonięte elementy konstrukcyjne. W aranżowanej przestrzeni, drewniane belki stają się największą ozdobą wnętrza, będąc jednocześnie dowodem na jego historyczny charakter. Ogromne przeszklenia gwarantują optymalne doświetlenie wnętrz, dzięki czemu salon z kuchnią i jadalnią wydaje się jeszcze większy i zdecydowanie przestronniejszy. Celem dopasowania aranżacji do charakteru domu, projektantka zdecydowała się na zastosowanie oszczędnej gamy kolorystycznej, która opiera się na czystej bieli, modnym graficie i naturalnym odcieniu olejowanego dębu.

Sprawdź też: Nowoczesny salon z kuchnią i jadalnią według Projekt Kolektyw

Odsłonięte drewniane belki idealnie korespondują z oryginalnymi elementami wyposażenia, takimi jak stalowo-drewniany stół czy stare lampy. W projekcie salonu z kuchnią zadbano także o akcenty nadające aranżacji indywidualnego charakteru. Jednym z takich elementów jest oryginalna indyjska komoda, która płynnie wpisuje się w minimalistyczną zabudowę meblową w części salonowej.

 

Salon z jadalnią: minimalizm koloru, prostota formy

Dzienna część mieszkania składa się z salonu, który został całkowicie otwarty na jadalnię oraz niewielki aneks kuchenny. Klasyczna sofa w kolorze szarości, wyznaczając strefę wypoczynkową we wnętrzu, staje się jednocześnie elementem rozgraniczającym część salonową z jadalnianą. Ta z kolei, charakteryzuje się przyjemną surowością, którą osiągnięto dzięki postawieniu na duży stalowo-drewniany stół z eklektycznymi krzesłami. Absolutny minimalizm w kwestii wyposażenia jadalni sprawia, że to właśnie stół staje się największym i jedynym bohaterem aranżacji.

Biała kuchnia z wyspą otulona naturalnym drewnem

Strefą bezpośrednią sąsiadującą z minimalistyczną jadalnią, jest strefa kuchenna, której granicę wyznacza niewielka wyspa kuchenna. W kwestii aranżacji kuchni postawiono na prostotę form i minimalizm kolorystyczny. Zdecydowano się na białą zabudowę kuchenną, która nie przytłaczając otwartego wnętrza, zapewnia maksymalne ilości miejsca do przechowania. Czysta biel została dopełniona elementami olejowanego dębu, które stają się swoistym nawiązaniem do aranżacji kolejnych stref w salonie z kuchnią i jadalnią. W aranżacji wysokiego wnętrza nie zapomniano także o odpowiednim oświetleniu, które stanowią wiszące na długich kablach minimalistyczne żarówki. Przysłowiową kropkę nad i stanowi drewniana podłoga nadająca aranżacji iście domowego wyrazu.

Kontakt z pracownią:

Projekt Kolektyw Sp. z o.o.
ul. Nad Niprem 5/2,
43-300 Bielsko Biała
http://projektkolektyw.pl/

Zobacz inne realizacje Projekt Kolektyw

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt wnętrz: Projekt Kolektyw Zdjęcia: Projekt Kolektyw

POLECANE ARTYKUŁY