Scandi i lata 60.

Salon z jadalnią i całe mieszkanie są funkcjonalne, wygodne, przytulne i demokratyczne. W wystroju nie ma też reprezentacyjnego zadęcia. Jasno i prosto, ale ze smakiem: gospodarzom bliski jest styl skandynawski i oparta na nim filozofia urządzania wnętrz. W strefie dziennej dominują biele, lekkie szarości i jasne, ciepłe odcienie drewna. Graficzne wzory oraz meble w salonie z jadalnią sprzed dekad grają rolę ożywczych akcentów.

To cię też zainteresuje: salon galerie zdjęć >>>

W aranżacji salonu dominują stonowane kolory. Ściany są białe poza jedną – za sofą. Jej delikatna szarość daje wrażenie większej głębi. Wygląda bardzo lekko na dużej płaszczyźnie, a także jest idealnym tłem dla mebli i obrazów.

Salon z jadalnią: modny design retro

Drewno to naturalny materiał, który cieszy się ogromnym uznaniem we wnętrzach w stylu skandynawskim. W salonie z jadalnią deski podłogowe wyróżniają się przyjemnym, lekko miodowym odcieniem. Ale drewno to także elementy w meblach. Jak przystało na inspiracje retro, nie brakuje charakterystycznych dla lat 60. skośnych drewnianych nóżek. Pojawiają się i w klasycznym fotelu, i w stoliku tzw. nerce. Drewno w meblach jest ciemniejsze niż to podłogowe, a także czaruje lśniącą powierzchnią.

Wygodny stół jadalniany to gra bieli i ciepłych odcieni drewna. Z kolei w krzesłach pojawiają się eleganckie, ciemnoszare oparcia o zaokrąglonych kształtach.

Zobacz też:

Projekt wnętrz w stylu eklektycznym - salon z jadalnią i kuchnią na styku stylów >>>

Nietuzinkowy salon z jadalnią: klasyczne meble w roli głównej >>>

Skandynawska kuchnia: czarno-białe wnętrze z elementami retro >>>

Geometryczny dekor w aranżacji salonu

Geometryczne wzory to świetny sposób na zdynamizowanie wnętrz w stylu skandynawskim. Najlepszy przykład w salonie: kremowo-niebieski dywan. Subtelna dawka koloru rozwesela aranżację, a różne odcienie niebieskiego pięknie komponują się z barwą desek podłogowych. Geometryczne wzory widzimy też w innych detalach, np. poszewkach na poduszki.

Cegła w salonie

Ciekawym akcentem w aranżacji salonu jest jedna ze ścian z cegłą, a właściwie z płytkami-cegiełkami. Wyróżnia się ona przyjemną, kremową barwą, która świetnie łączy się zarówno z dominującą bielą i szarością, jak i kolorami drewna. Płytki czarują przy tym symetrią i harmonią, wprowadzając do aranżacji nutkę stylu industrialnego. Doskonale odgrywają rolę dekoracyjną.