Aranżacja salonu ciągle się zmienia. Właścicielka nie obawia się wnętrzarskich eksperymentów. Teraz inspiruje ją styl skandynawski. Salon był urządzany etapami. Najważniejsze były kolory w salonie. Ich umiejętne dobranie sprawia, że wnętrze tworzy harmonijną całość. Mamy wrażenie jakby wyszło spod igły projektanta, a urządzała je samodzielnie właścicelka mieszkania. Najpierw zrealizowała pomysł na kąt wypoczynkowy w salonie z granatową kanapą z IKEA oraz tapetą Marimekko.To był pierwszy element, który przesądził o całej aranżacji salonu.

Kolory w salonie: szary, niebieski i czerwony

Potem przy wejściu do salonu powstał dopasowany kolorystycznie do wystroju wnętrza kącik do pracy. Szare ściany zdobi efektowna galeria fotografii. Następnie aranżacja salonu została urozmaicona przez czerwone dodatki: stolik ze Scandinavian Living i ażurowy stołek z BoConcept. Na podłogi w salonie zostały wybrane deski w szarej tonacji, jasny odcień tego koloru pokrył ściany w salonie. Kolory w salonie to przede wszystkim niebieski. Granatowa kanapa została umieszczona na tle klasycznej tapety fińskiej marki Marimekko. Sosnowe meble w salonie i kuchni właścicielka oddała do polakierowania na biało, teraz pasują do koloru ścian i dodatków. Aranżacja salonu została doprawiona barwnymi dodatkami w kolorze czerwonym. Wybierając kolory do salonu kierujmy się zasadą: neutralne tło i mocne akcenty kolorystyczne w dodatkach, tkaninach i ewentualnie na fragmencie ścian.

Aranżacja salonu: pomysły na meble

Aranżacja salonu łączy stare z nowym. Właścicielka nie wyrzuca starych mebli, tylko dostosowuje je do aktualnych pomysłów na urządzenie salonu. Prostą komodę z IKEA w kąciku telewizyjnym odmieniła, przemalowując fronty szuflad i dodając im nowe uchwyty. Strefę telewizyjną wyznaczają stare zegary. W domu jest ich więcej, to tylko część rodzinnej kolekcji.
Salon stopniowo zmieniał wystrój, w rytmie zgodnym ze zmianami zainteresowań właścicielki. Początkowo wystrój był rustykalny. Obecna aranżacja salonu to efekt fascynacji stylem skandynawskim.