Pastelowe mieszkanie w uporządkowanym stylu nowoczesnym

Mieszkanie w przytulnym stylu nowoczesnym powstało przy ścisłej współpracy właścicieli i projektantki wnętrz. Róż, błękit, wanna wolnostojąca i uporządkowana przestrzeń spełniły marzenie inwestorów o własnym, wspólnym mieszkaniu!

Nowoczesne wnętrze w pastelowych barwach
Nowoczesne wnętrze w pastelowych barwach
Nowoczesne wnętrze w pastelowych barwach
Nowoczesne wnętrze w pastelowych barwach
Nowoczesne wnętrze w pastelowych barwach

Mieszkanie należy do młodego małżeństwa, planującego powiększenie rodziny. Właściciele dobrze wiedzieli jak ma wyglądać ich przyszłe lokum, do spotkania z projektantką byli świetnie przygotowani. To jest ich trzecie wspólne mieszkanie, ale pierwsze własne. Wnętrza miały być nowoczesne, ale z zachowanym domowym, ciepłym charakterem. Przestrzeń wymagała niewielkiego przeprojektowania: ze strefy dziennej wydzielono pomieszczenie gospodarcze, a małe wc zostało przeprojektowane na łazienkę z prysznicem. Druga łazienka, na życzenie inwestorki, zamieniona została w romantyczną strefę relaksu. Wolnostojąca wanna i duże okrągłe lustro spełniły te marzenia.

Różowa sofa i błękit na ścianie w aranżacji salonu z kuchnią

Salon z kuchnią tworzą spójną przestrzeń, która oprócz oczywistej funkcji ma też robić dobre pierwsze wrażenie. Nieoceniona okazała się współpraca z architektką Justyna Kozłowską z Zaza Studio. Podpowiedziała wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym przestrzeń jest uporządkowana. Właścicielowi zależało na dużej ilości miejsca do przechowywania. Tak jest właśnie zorganizowana kuchnia - wszystkie szafki są zamykane. Jedyne co wymyka się tej zasadzie to półka na wino umieszczona w szerokim półwyspie. Oryginalnym detalem, wymyślonym przez właścicieli, wyróżniającym aranżację salonu z kuchnią jest rynienka na zioła w blacie pólwyspu. Jej zadaniem jest symboliczne oddzielenie kuchni od salonu. Przutulną atmosferę w mieszkaniu, na której tak zależało właścicielom tworzą pastelowe kolory i naturalne drewno. Zestawienie niebieskiego, różu, miodowego dębu oraz czystej bieli okazało się strzałem w 10-tkę. Uwagę zwracają szczególnie różowa sofa i błękitne płytki na ścianie nad blatem w kuchni. Przestrzeń jest nowoczesna  i ciepła.

Czytaj też: Metamorfoza mieszkania w kamienicy

 Pastelowe mieszkanie

Fot. ZAZA Studio, Marcin Grabowiecki

Sypialnia w stylu skandynawskim

Aranżacja sypialni miała być stonowana, nawiązywać do stylu skandynawskiego. Właściciele postanowili jednak pozwolić tu sobie na więcej dekoracji i fantazji. Nie mogło więc zabraknąć modnej, czarno – białej tapety z motywem drzew i niebieskich zasłon. Kropką nad "i" stylu skandynawskiego panującego w sypialni jest jednak wisząca lampa z piór – ulubiony detal właścicielki mieszkania. Lubi jej miękkie i ciepłe światło. Tutaj też wszystkie meble są zamkniete, dając mnóstwo miejsca do przechowywania i porządkując przestrzeń.

 Sypialnia w stylu skandynawskim

Fot. ZAZA Studio, Marcin Grabowiecki

Wanna wolnostojąca czy prysznic? I to i to!

Pani domu uwielbia kąpiele w wannie, zwłaszcza po ciężkim dniu w pracy. Mąż natomiast nie wyobraża sobie życia bez prysznica. Z pomocą przyszła architekt, która tak przeprojektowała małe dotychczas wc, że powstała druga pełnoprawna łazienka z prysznicem. W głównej łazience, właścicielki, spełniło się jej marzenie o wolnostojącej wannie z baterią podłogową - tak naprawdę były to pierwsze elementy wykończeniowe kupione do nowego, wspólnego mieszkania. Aranżacje łazienek były oczkiem w głowie właścicieli. Pilnowali nawet układania płytek.

Czytaj też: Pomysły na komfortowa kąpiel

cover
M jak Mieszkanie

Ocena: 0
Zdjęcia: ZAZA Studio, Marcin Grabowiecki

POLECANE ARTYKUŁY