Projekt wnętrz w stylu eklektycznym: salon z jadalnią i kuchnią na styku stylów

Projekt wnętrz, w których prym wiedzie styl eklektyczny. Salon z jadalnią i biała kuchnia, która została częściowo odseparowana od pozostałych wnętrz domu. Estetyczna mieszanka stylów i faktur, której spójności dodaje zastosowana kolorystyka. Prezentujemy projekt wnętrz domu według koncepcji Doroty Kijas-Dokupil z Projekt Kolektyw.

Salon z kominkiem i boazerią na ścianie
Salon w stylu eklektycznym
Salon w stylu eklektycznym
Biała kuchnia z dekoracyjną ścianą
Aranżacja jadalni otwarta na białą kuchnię

Salon z jadalnią i częściowo oddzielona biała kuchnia. Efektowna mieszanka stylów i faktur, której spójności nadaje kolorystyka. Projekt wnętrz, w których prym wiodą pamiątki i dekoracje gromadzone przez właścicieli. Całość tworzy nowoczesne wnętrze w sposób... nowoczesny. Za projekt salonu z kuchnią i jadalnią odpowiada Dorota Kijas-Dokupil z Projekt Kolektyw.

Salon z kuchnią i jadalnią: rozplanowanie stref

Przedmiotem aranżacji była dzienna część domu w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 118 mkw. Dorota Kijas-Dokupil z Projekt Kolektyw podjęła się zaprojektowania wnętrz nowoczesnych na etapie bazy, pełnych pamiątek i dekoracji, które tworzyłyby swojski i przytulny klimat. Projekt wnętrz obejmował serce domu, czyli eklektyczny salon z jadalnią oraz częściowo odseparowaną białą kuchnią. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się stworzyć wnętrze na swój sposób nowoczesne i przestronne, a jednocześnie zachowujące maksimum reprezentatywności dzięki oddzieleniu strefy roboczej.

Projekt wnętrz: wnętrza domu w stylu eklektycznym

Parter wnętrz domu został zaaranżowany jako dzienna część o charakterze otwartym. Salon z kominkiem został otwarty na część jadalnianą, która stanowi swego rodzaju granicę pomiędzy strefą wypoczynkową a strefą roboczą – kuchenną. Projekt salonu zachwyca różnorodnością i zdumienia pozornym niedopasowaniem. We wnętrzu efektownie przeplatają się różne inspiracje, style i faktury, którym spójność dodaje zastosowana kolorystyka. W aranżacji salonu nie brak rozwiązań na wskroś nowoczesnych, ale także i tych klasycznych.

 


Sprawdź też: aranżacje wnętrz w stylu eklektycznym

Charakteru przestrzeni dodają detale, które w rzeczywistości „robią" to wnętrze. Tradycyjny kominek został usytuowany na tle ceglanej ściany, dzięki czemu staje się on nie tylko ozdobą eklektycznego wnętrza, ale przede wszystkim wyznacznikiem rodzinnego charakteru aranżacji. Strefę wypoczynkową wyznacza wygodny narożnik, z którym zestawiono niski stolik kawowy i fotel zupełnie z innej bajki. Uwagę przykuwa także wykończenie ściany w strefie wypoczynkowej, gdzie zdecydowano się na dwubarwną wariację w kolorze biało-grafitowym. W opozycji do niej staje natomiast ściana z TV, którą wyłożono boazerią w jasnym kolorze.

Biała kuchnia z dekoracyjną ścianą: mocny akcent wśród minimalizmu

Strefa jadalniana została wyraźnie wyznaczona za pomocą zróżnicowanej podłogi. W tej części wnętrza króluje stół w stylu Ludwika Filipa w kolorze czarnym, który zestawiono z nowoczesnymi w formie krzesłami. W częściowym odizolowaniu od strefy jadalnianej zaprojektowano część kuchenną. Tutaj z kolei postawiono na białą kuchnię, która niczym nie wyróżniałaby się od innych klasycznych wnętrz kuchennych, gdyby nie oryginalna dekoracja ściany. Ta została wykończona tapetą imitującą wycinki z gazet, dzięki czemu wnętrze nabiera oryginalnego i indywidualnego charakteru.
Sprawdź też: kuchnie 2015 - styl nowoczesny i białe kuchnie

Kontakt z pracownią:

Projekt Kolektyw Sp. z o.o.
ul. Nad Niprem 5/2,
43-300 Bielsko Biała
http://projektkolektyw.pl/

Zobacz inne realizacje Projekt Kolektyw

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt wnętrz: Projekt Kolektyw Zdjęcia: Alicja i Dariusz Radej

POLECANE ARTYKUŁY