Pokój dzienny: wizytówka i serce domu

Pokój dzienny to wizytówka całego domu. To tam zapraszamy gości, wypoczywamy i spędzamy czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Pokój dzienny powinien więc być urządzony nie tylko funkcjonalnie, ale przede wszystkim przytulnie i ciepło, by chciało się w nim przebywać.

Salon w szarościach
Nowoczesny pokój dzienny
Klasyczny pokój dzienny
Czerwone akcenty w salonie
Pokój dzienny w beżach

Odpowiednie dobranie kolorów, dodatków i mebli w pokoju dziennym może dać znakomity efekt wnętrza, którego wręcz nie chce się opuszczać. Warto zadbać o odpowiednią aranżację pokoju dziennego, by to właśnie tam działo się życie wszystkich domowników.

Pokój dzienny: na co zwrócić uwagę przy urządzaniu salonu?

Pokój dzienny to strefa, która jest stale i intensywnie użytkowana. Dobrze więc, jeśli jest zaaranżowana tak, by łatwo i szybko można było ją sprzątać. Meble, które w razie potrzeby można łatwo przesunąć, a także nie za duża ilość półek, zbierających kurz, na pewno pomogą w utrzymaniu codziennego porządku. Niezwykle ważnym aspektem jest też jakość mebli. Ponieważ dość szybko mogą się zniszczyć w pomieszczeniu tak eksploatowanym należy wybrać meble dobre gatunkowo. Przy dobieraniu dodatków w salonie już nie musimy być tak uważni – elementy te są tańsze i co jakiś czas i tak są wymieniane.

 

Pokój dzienny: aranżacja na lata

By pokój dzienny służył nam latami, trzeba dobrze przemyśleć jakiego oczekujemy efektu i jaki styl lubimy. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, najlepiej jest postawić na neutralne tło i meble. Wtedy można dużo zmienić w aranżacji samymi dodatkami. Neutralne szarości czy beże na ścianach pozwolą na dobór akcesoriów we wszystkich kolorach i odcieniach, a dzięki temu co jakiś czas nasz pokój dzienny może zyskać nowy wygląd bez remontu i kosztownej wymiany mebli.

Ocena: 0
Tekst: : MS Zdjęcia: Michał Przezdzik

POLECANE ARTYKUŁY